Związki

Kwiatowo nam

Dokładnie dziś mija cztery lata odkąd powiedzieliśmy sakramentalne tak. Czwarta rocznica zwana jest kwiatową lub owocową i nasza w tym roku chyba taka właśnie będzie. Zakwitło nam od zmian i wciąż nie wiemy czym one zaowocują, dlatego będzie to niezwykły rok dla naszego związku, dla naszej rodziny.

Cztery lata temu, w przeze mnie zaprojektowanej co do milimetra sukience, stanęłam z mężem przed ołtarzem w Bazylice w moim mieście rodzinnym. Słońce co jakiś czas przebijało się na niebie, nie było pochmurno ani słonecznie, nie było gorąco ani zimno, było przyjemnie ciepło. Zieleń natury była jeszcze soczyście wiosenna, kwitły kwiaty, matka ziemia nam sprzyjała.

Nasz ślub był inni niż wszystkie, bo tak jak sukienka, był przeze mnie “zaprojektowany” w każdym detalu. Gdzieś miałam wesele, nie było nas stać na wielką imprezę, zresztą nie podobają mi się wielkie wesela pełne kuzynostwa, wujków i ciotek, których kojarzę tylko ze zdjęć.

Ślub- tylko to miało dla mnie znaczenie. Początek nowego etapu, symbol nowej drogi i podjęcia ogromnej odpowiedzialności, przeistoczenie się w człowieka dorosłego. Chciałam żeby mój ślub był wyjątkowy. I taki był. Czytania wybrałam sama, modlitwy wiernych ułożyłam sama, do czytań i modlitw wybraliśmy z mężem osoby bliskie; Psalm śpiewała moja druhna, a podczas Komunii Świętej moja mama sprawiła nam prezent i zorganizowała Panią, która grała na skrzypcach “Ave Maria”. Pomimo, że na przyjęciu weselnym była tylko najbliższa rodzina (łącznie 30 osób- tak, dobrze widzicie), na nasz ślub zjechało się mnóstwo naszych przyjaciół i najlepszych znajomych. Przyjechali tam dla nas, żeby złożyć nam życzenia i z nami przeżywać te magiczne chwile.

Z całą odpowiedzialnością stwierdzam, że nasz ślub był najpiękniejszych ślubem na jakim do tej pory byłam i wszystkim życzę tak wspaniałej ceremonii: niezwykle osobistej, podniosłej a przy tym kameralnej i bardzo “naszej”.

34 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *