Przemyślenia mamy

Kropla drąży skałę.

        Odkąd przyszłam na świat minęło już prawie 26 lat, a ja wciąż czuję się jak nastolatka. Nie czuję się dorosła, czasem nawet zapominam, że jestem już mamą i żoną, że prowadzę takie życie jak moi właśni rodzice, choć wciąż czuję się ich niedorosłym dzieckiem! Jak to jest możliwe, że wczoraj byłam szaloną maturzystką, a dziś prowadzę córkę do przedszkola… Nie tak dawno mama śpiewała mi  na dobranoc “Ta Dorotka, ta malutka”, teraz to ja śpiewam moją ulubioną kołysankę razem z córą.
      Czas biegnie tak szybko, że nawet tego nie widzimy jak się starzejemy. Dopiero obserwacja zmieniających się twarzy i sylwetek moich znajomych sprawia, że pojmuję, że i ze mną dzieje się to samo. Sekundy są jak krople, tak małe i niewidoczne, że ich potencjału się nie dostrzega, a przecież kropla drąży skałę. Drąży nie zagłębienie, nie tunel, ale całe jaskinie i tak z sekundami- zamieniają się w miesiąc, potem rok, 4 lata, 10, 20 itd. Nie jestem już małą córeczką, choć dalej się nią czuję, nie mam energii nastolatki, choć mam wrażenie, że od nastolatek nie różnię się niczym. Dlaczego wszystko płynie równo z czasem, ale nie nasze myślenie, nasze samopoczucie? Zatrzymujemy się gdzieś na początku i trzymamy kurczowo tego poczucia, że wciąż wszystko przed nami. A może jest jednak inaczej? Może starzenie się umysłu i naszej samooceny jest tak nienaturalne, że dzięki temu wciąż mamy zdrowie, siłę i energię. Może na tym polega starzenie się, że dojrzewamy, ale gdzieś w głębi duszy i umysłu wciąż jesteśmy dziećmi naszych rodziców i silnymi młodzieńcami i jest to jak najbardziej naturalne. Wiem, że nie tylko ja mam takie poczucie, że moje ciało w starzeniu się mnie wyprzedza, bo umysł wciąż mam niedorosły…

Zdjęcia pochodzą z żywieckiego parku i mini-zoo.
Melcia ma na sobie:
Koszulka- pepco
Spódniczka- second hand
Rajstopy- calzedonia (outlet, 4 złote)
Trampki- pepco

Z filiżanką kawy to moje własne miejsce w sieci. Zapraszam Cię do mojego świata, usiądź wygodnie i napij się ze mną filiżanki aromatycznej kawy. Jestem autorką lifestylowego bloga www.zfilizankakawy.tv, gdzie dzielę się z Wami wszystkim co mnie fascynuje i co jest dla mnie ważne.

16 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *