Przemyślenia mamy,  Zdrowie

Wyzwanie- dzień drugi

Dzień drugi wyzwania- dla mnie osobiście najtrudniejszy.

 Bo czym jest inspiracja? Dla mnie to bodziec, natchnienie, zaczątek. Inspirować to wywierać wpływ, pobudzać kogoś do czegoś, do działania, tworzenia itd. Jeśli inspirację mam traktować jako sugestię i kibicowanie, powiem, że inspirują mnie do działania przede wszystkim rodzice, potem mąż. Ale jeśli zinterpretuję to wyzwanie (tak jak zresztą je bardziej rozumiem) jako pytanie: kto mnie inspiruje, czyli kto jest dla mnie natchnieniem, sprawa staję się trudniejsza.
Inspiruje mnie nie konkretny człowiek, ale piękno. Piękno samo w sobie. To może być piękny kolor albo dźwięk, piękny kadr zdjęcia, plamy słońca pięknie kładące się na zrudziałej trawie, to może być piękne spojrzenie i piękne słowa. Może to też być piękny człowiek, niekoniecznie wizualnie piękny, bo piękno nosi się w sobie i jeśli je masz, to ono wtedy emanuje na zewnątrz.
Nie wymienię więc Wam żadnej konkretnej osoby, bo musiałabym ich wymienić tysiące, nie wymienię konkretnego widoku, koloru, piosenki czy słowa.
Inspiracja, dla mnie, to ta jedna jedyna sekunda. Wtedy zaczynam czuć, że to jest to, że mam wenę, mam natchnienie, że ten bodziec stworzył we mnie pragnienie tworzenia i zaczynam działać. Czasem jest to śmiech córki, czasem układ chmur nad horyzontem, czasem kilka dźwięków w piosence, czasem czyjeś słowa, gesty, mimika. Jestem szczęśliwie obdarzona takim zmysłem, który inspirację czerpie zewsząd i dostrzega w wielu osobach, twarzach, miejscach, dźwiękach.
Gdybym więc miała szukać tej jednej, jedynej osoby, która mieści w sobie to wszystko w całości, całe piękno, które mnie otacza, to przychodzi mi na myśl tylko jedna Osoba. Dla każdego inna, każdy inaczej ją nazywa, jedni przyznają jej istnienie, inni nie, więc nie będę nazywać Jej po imieniu, bo po co? Ona ma w sobie wszystko, a każdy z Was widzi ją inaczej, więc nie będę więzić Waszych interpretacji w jednym patetycznym słowie, które może wszystko zniszczyć 🙂

Z filiżanką kawy to moje własne miejsce w sieci. Zapraszam Cię do mojego świata, usiądź wygodnie i napij się ze mną filiżanki aromatycznej kawy. Jestem autorką lifestylowego bloga www.zfilizankakawy.tv, gdzie dzielę się z Wami wszystkim co mnie fascynuje i co jest dla mnie ważne.

20 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.