Przemyślenia mamy

Prezentowe szaleństwo

Widzę, że na blogach ostatnio szerzy się szaleństwo postów prezentowych. To bardzo fajny trend, bo można dowiedzieć się o ciekawych rzeczach dla maluchów, niekoniecznie w kosmicznych cenach. Odwiedzałam blogi, na których pojawiały się posty z propozycjami prezentów w ludzkich cenach.
Znacie już mniej więcej naszą sytuację i domyślacie się, że ja nie mogę przeznaczyć po 100 zł dla każdego z mojej rodziny na prezent. Jeśli chciałabym obdarować same dzieci/ młodych nastolatków. Musiałabym wydać, bagatel,… 700 zł!!! To jest dla nas ogromna kwota, a przecież są jeszcze nasi rodzice i bracia Wojtka czyli dodatkowe 600 złoty (siostro, Ciebie policzyłam jako młodą nastolatkę ;). Wiem, że niektóre rodziny mają taki dochód po trzech dniach racy, ale my niestety do takich szczęśliwców nie należymy. Nie chodzi o to, żeby oszczędzać czyimś kosztem, ale żeby prezenty robić z głową :).
Dziś zaprezentuję Wam więc pomysły na prezenty, które możecie wykonać same/sami, przy niewielkich kosztach, ale wkładzie własnej pracy, czasu i serca- a takie prezenty na swój sposób też mają pewną wartość. Na pewno sentymentalną. Do takiego prezentu wystarczy dorzucić łakocie, albo kalendarz czy książkę, którą uda Wam się upolować w promocji i już mamy przepiękny, w dodatku spersonalizowany prezent.

Oto one- prezenty na każdą kieszeń, ale prezenty, które nie każdemu chciałoby się zrobić:

Tutu- sprawdzi się świetnie dla dziewczynki do 5 roku życia lub nawet starszej (w zależności od preferencji). Idealna dla małej baletnicy, ale też świetna jeśli mała lubi stroić się na karnawale i bale przedszkolne/wczesnoszkolne. Tutu zrobisz z kilku rolek tiulu i gumy, wprawnej ręce zejdzie 20 minut, a efekt jest na prawdę powalający.

Własnoręcznie robiona bombka- niektórzy bombki ze wstążek wyceniają nawet na 30 zł. Przy odrobinie zmysłu manualnego lub cierpliwej pracy sama możesz wyczarować nie takie cuda, nie tylko ze wstążek. Mnie się osobiście dużo bardziej podobają takie bombki- wyjątkowo, retro lub nowoczesne, w które włożyłam trud, myślałam nad układem i kolorystyką. Wyobrażacie sobie choinkę całą w sznurkowych lub wstążkowych bombach? Absolutnie piękna…

Pompony- pompony robią teraz furorę. Są niemal w każdym pokoju małych fashionistek, wymieniane są jako inspiracje, jako must-have, może je wygrywać w konkursach czy blogerskich rozdawjakach. Rolka tiulu- i masz jeden lub kilka pomponów, w zależności od rozmiaru jaki chcesz osiągnąć. Moje pompony mają około 14 cm średnicy i zrobiłam je z jednej rolki tiulu. Mogą zdobić choinkę lub czyjś pokój. A tutoriale jak takie pompony zrobić znajdziecie na wielu, wielu blogach.

Stroik- stroiki są przepiękne. W zeszłym roku dostałam podobną rzecz od byłej niani Melanii (gdy byłam na stażu z urzędu pracy i liczyłam, ze pracodawca dopełni umowy i po odbyciu stażu, zatrudni mnie na pół roku, oczywiście jak skończyła się dotacja, nie miał skrupułów nie dotrzymać umowy pisemnej), a obecnie naszej koleżanki. Strasznie się ucieszyłam, byłam prezentem zachwycona i dzięki niej (dziękuję Kasiu), sama zaczęłam robić takie stroiki w tym roku.

Spineczki- jeśli do obdarowania macie amatorkę takich ozdób, możecie zrobić dla niej wyjątkową, niepowtarzalną ozdobę. Nie “made in China”, nie taka jakich wyszła cała seria, tylko uroczą, jedyną, może w jej ulubionym kolorze, a może w kształcie kwiatka.

Bransoletki- prezent idealny dla małych i dużych. Moje bransoletki bardzo się podobają i obdarowani nie tylko się cieszą, ale autentycznie je noszą. Jeśli masz odrobinę zmysłu estetycznego i zdolności manualnych możesz wyczarować cuda.

Najrozmaitsze ozdoby do domu- może to być uroczo przyozdobiony ładny słoiczek, który posłuży jako unikatowy świecznik, może to być girlanda do pokoju dziecięcego, jeśli jesteście posiadaczkami maszyny do szycia, albo metkowiec dla malucha (wystarczy ręką, igła i nitka). A może własnoręcznie zrobiony pamiątkowy album-wystarczy upolować promocję na wywołanie zdjęć, wywołać je, kupić blok techniczny, sznurek lub takie jakby kółka do segregatora i ruszyć wyobraźnię.

Pomysłów jest wiele, wystarczy intensywna praca Twojej głowy i rąk, żeby wyczarować coś niezwykłego. Musisz tylko pomyśleć co Wam by się przydało, z czego WY byście się uczieszyły/li, a co mogłybyście/liście sami wykonać.

Powodzenia kochani! Mam nadzieję, że ten post Was zainspiruje 🙂

66 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *