Przemyślenia mamy,  Wnętrza

Dekoracje i prezenty last minute

Dziś post- inspiracja. Chcę Wam zaprezentować dekoracje, które przyozdobią Wasz dom, nadadzą mu przytulności i zaakcentują, że Boże Narodzenie tuż tuż. Prócz tego, mogą one jednocześnie stanowić bardzo osobisty, bo zrobiony ręcznie- prezent. Zapraszam!
Oryginalne choinki- efekt końcowy w Waszych rękach. Wszystko zależy od tego jak dobierzecie kolory, faktury materiałów, czym je przyozdobicie i na czym “postawicie” lub zawiesicie.

Choinki z organzy na styropianowym stożku. Ta poniżej już zapakowana. Przyozdobiona prawdziwymi gwiazdkami anyżu oraz laskami cynamonu, dzięki czemu wspaniale i świątecznie pachnie.

 Zawieszki z materiału. Mogą być w kształcie choinek, reniferów, gwiazdek, dzwonków, ptaszków albo serduszek- dzięki czemu mogą służyć za ozdobę okrągły rok. Można ubrać nimi choinkę lub zawiesić je przy łóżeczku dziecka- pełna dowolność :).

Stroiki. Chyba każdy kładzie na świątecznym stole świecę. Myślę, że blask płomienia warty jest najpiękniejszej oprawy. Stroik nie musi być skomplikowany. Jeśli macie ogród lub las w okolicy i nieograniczony dostęp do szyszek, możecie wyczarować z nich prawdziwe cuda. Nie tylko stroiki, ale śliczne choineczki czy choćby szyszkowe renifery. Ogranicza Was tylko wyobraźnia.
Równie piękne są stroiki wiszące, które możemy wykonać na styropianowej bazie. Tutaj również ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Możemy zrobić je z rafii lub nawet starego swetra. Ja wykonałam swój z rafii, małych bombeczek, które zakupiłam w Pepco oraz kokardek, które zrobiłam ze zwykłego sznurka.
Świetnym prezentem, nie tylko dla łasuchów, będzie wielki słój z domowymi łakociami. Nasz wykonaliśmy całą rodziną i już jutro zawieziemy go moim rodzicom. Ten prezent ma w sobie moc miłości, bo razem robiliśmy ciasteczka, nawet razem myliśmy słój z kleju! Melcia trzyma go w bezpiecznym miejscu i wciąż powtarza, że zawieziemy go do babci. To chyba najcudowniejszy prezent jaki dziadkowie mogą otrzymać, prawda? (Przepraszam, że zepsułam niespodziankę 😉
Świetnym prezentem dla pary będzie własnoręcznie zdobiony słoiczek z podgrzewaczami oklejonymi washi tape. Prezent cieszący oko, o wspaniałym zapachu i idealnie komponujący się z romantycznym wieczorem przy grzańcu.
Jeśli chcecie w domu mieć wyjątkową choinkę, a nie macie czasu szyć zawieszek, które Wam powyżej zaprezentowałam, możecie kupić drewniane ozdoby i uczynić je wyjątkowymi za pomocą metodąydecoupage. Zapakowane do ozdobnego woreczka nadają się również idealnie na prezent :).
Jeśli ktokolwiek z Was wykorzysta moje pomysły i zainspiruje się którymkolwiek z powyższych lub poprzednich, proszę, chwalcie się w komentarzach :). I komentujcie co podoba Wam się najbardziej lub co byście zmienili. Pozdrawiam świątecznie!

Z filiżanką kawy to moje własne miejsce w sieci. Zapraszam Cię do mojego świata, usiądź wygodnie i napij się ze mną filiżanki aromatycznej kawy. Jestem autorką lifestylowego bloga www.zfilizankakawy.tv, gdzie dzielę się z Wami wszystkim co mnie fascynuje i co jest dla mnie ważne.

34 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *