Dziecko,  Przemyślenia mamy,  Uroda

TAG – włosowe pytaśki

Nie tak dawno temu zostałam zaproszona przez Kosmetomamę do zabawy “włosowej”, o której tak na prawdę dowiedziałam się dzięki jej nominacji. Zabawa polega na odpowiedzi na 10 pytań, które następnie przekazuje się kolejnym sześciu nominowanym przez siebie osobom.

Moje odpowiedzi na zadane pytania:

1. Jaki masz kolor włosów?
Mój naturalny kolor włosów to jasny brąz, odrobinę mysi ze złotymi refleksami. Obecnie farbuję włosy około 2 tony jaśniej, dlatego odrosty nie są bardzo widoczne, ale kolor ten mam wrażenie odrobinę mnie odmładza i sprawia, że wyglądam subtelniej, kobieco. w swoim życiu miałam jednakże na głowie już każdy kolor włosów i dzięki temu wiem, że im ciemniejsze tym tragiczniej wyglądam…

2. Czy to jest Twój kolor marzeń? A jak nie to jaki?

To nie jest mój kolor marzeń. Marzę o takim beżowym blondzie, bardzo naturalnym, niewiele się różniącym od tego co mam, jednakże dużo mniej złocistym. Niestety moje włosy naturalnie wpadają w rude refleksy, więc o beżowym odcieniu mogę tylko pomarzyć :).

3. Pozwalasz wyschnąć włosom naturalnie czy stosujesz suszarkę?

W 99% pozwalam im naturalnie wyschnąć. Suszarkę stosuję w skrajnych sytuacjach np. zimą, gdy muszę pilnie wyjść, a włosy jeszcze nie wyschły. Latem suszę ja na spacerach 😉

4. Jaki jest Twój największy włosowy problem?

Mam włosy naturalnie średnio porowate. Choć dbam o nie jak szalona, regularnie je olejuję, stosuję tylko naturalną pielęgnację i farbuję jedynie odrosty Olią, moje końcówki mają skłonności do rozdwajania i nad tym ubolewam…

5. A co w nich lubisz najbardziej?

Są bardzo gęste. Pojedynczy włos nie jest mega gruby, dlatego chociaż mam ich baaaardzo dużo, to nie rzuca się to w oczy. Gdy idę do fryzjera, a on je dotknie, to od razu jest w szoku, a ja słyszę komentarz :”Ileż Pani ma włosów!”.

6. Ulubiony szampon?

Wciąż jestem na etapie wypróbowywania coraz to nowszych, stosuję szampony bez SLES i silikonów :). Bardzo lubię rosyjską serię Love2mix.

7.  Ulubiona maska lub odżywka?

Jak powyżej, gdy tylko widzę jakąś nowość to aż mnie świerzbi. Bardzo lubię drożdżową maseczkę Babci Agafii i do niej powracam.

8. Idealna długość włosów?

Nie ma rzeczy idealnych. Każdemu pasuje co innego, a mnie- choć włosy mam bardzo długie- wciąż nachodzi wizja loba (long boba).

9. Najciekawszy włosowy gadżet?

Nie mam żadnych gadżetów do włosów. Chyba, że można do nich zaliczyć “suchy” szampon w kostce do włosów. Ciekawa sprawa 🙂

10. Największa “włosowa wpadka”?

Oczywiście kolor włosów. Na chrzciny córy mąż wykupił mi groupon do fryzjera. Zawierał on cięcie oraz farbowanie farbą tonującą. Zaznaczyłam Pani, że każdy kolor byle nie ciemniejszy niż mój, nawet o ton. Pani fryzjerka próbowała przemówić mi do rozsądku, że mam urodę do ciemnych włosów, ale gdy wciąż się nie zgadzałam, po prostu wzięła się do roboty. Jak się domyślacie- zrobiłam po swojemu. Jak je wysuszyła, przeżyłam dramat… Jedna Pani – znajoma rodziny męża- poznała mnie w tych kruczoczarnych puklach i potem widziała mnie dopiero około rok później, gdy miałam już takie włosy jak teraz. Nie mogła mnie na początku w ogóle rozpoznać (kim jestem, że żona Wojtka itp.) i jej słowa powiedziały wszystko: “10 lat młodziej!”.

Zestaw pytań TAG – Włosowe Pytaśki
(postawione przez autorkę zabawy)

Jaki masz kolor włosów?
Czy to jest Twój kolor marzeń? A jak nie, to jaki?
Pozwalasz wyschnąć włosom naturalnie czy stosujesz suszarkę?
Jaki jest Twój największy włosowy problem?
A co w nich lubisz najbardziej?
Ulubiony szampon?
Ulubiona maska lub odżywka?
Idealna długość włosów?
Najciekawszy włosowy gadżet to…?
Największa „włosowa wpadka”?

Do zabawy nominuję:

1. Lady Cosme
2. Natalię
3. Medeleine
4. Ewelinę
5. Różową Klarę
6. Karolinę

A tutaj troszkę Melanii :):

bluzeczka- second hand
sukieneczka- MM Dadak
rajstopki- po Hani
kapelusik- second hand
płaszczyk- upolowany przez moją mamę w sh (nie do wiary!)
kozaki- Lasocki kids

Z filiżanką kawy to moje własne miejsce w sieci. Zapraszam Cię do mojego świata, usiądź wygodnie i napij się ze mną filiżanki aromatycznej kawy. Jestem autorką lifestylowego bloga www.zfilizankakawy.tv, gdzie dzielę się z Wami wszystkim co mnie fascynuje i co jest dla mnie ważne.

34 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *