Dziecko

Laboratorium gier

Codziennie bawimy się z córką. Dość często “zmusza” nas do zabawy lalkami, ale preferujemy bardziej kreatywne zabawy jak lego, tworzenie czegoś czy puzzle. 
Melania na trzecie urodziny dostała zestaw gier, które mieszczą się w dość dużym, ale płaskim kartonowym pudełku. Jest to zbiór “puzzli”, które można układać, dopasowywać kształty, kolory, ale jednocześnie uczyć się z nich słów i literek. Na słowa Melcia jest jeszcze za mała, ale na literki już nie. 
Córeczka bardzo chętnie bawi się tym laboratorium, gdyż zabawy, które oferuje zestaw, łączą w sobie różne aktywności. Melcia uwielbia układać puzzle, a tutaj dodatkowo uczy się kolorów, kształtów, literek i ma do dyspozycji magiczną marchewkę, która pomaga jej zgadywać jak pisze się dane słowo. Marchewka wydaje dźwięki oraz świeci, jak się domyślacie, wskazując błędne oraz poprawne odpowiedzi. 
Dzięki laboratorium Melcia zaczęła rozpoznawać literki; kształty znała już wcześniej, ale myślę, że zestaw ten jest idealny jeśli chcecie nauczyć dzieci kilku rzeczy jednocześnie przy wykorzystaniu mocy rozrywki i zabawy. Jeśli Twój maluch wciąż nie rozpoznaje kolorów czy kształtów te gry będą idealne, bo pomogą w nauce zapewniając jednocześnie ciekawą zabawę. Kiedy Twój maluch opanuje kształty i kolory, możesz przejść do literek, a potem do słów. 
Uważam, że zestaw ten jest na prawdę świetną zabawą, która zapewni dziecku nie tylko interesującą rozrywkę, ale i podświadome uczenie się nowych rzeczy. Jest to świetny sposób na rodzinne i produktywne popołudnie. Mówiąca marchewka jest dodatkowym atutem- dzieci uwielbiają takie gadżety. 
Nie jestem w stanie powiedzieć ile zestaw kosztuje, ani gdzie go można zakupić, gdyż był to prezent, ale podejrzewam, że jest do dostania w Smyku czy innym sklepie stacjonarnym.

38 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *