Uroda,  Zdrowie

Jak szybko ogarnać się po porodzie? Ćwiczenia w połogu cz. II – post gościny Eli Milamalim

Dziś mam dla Was niespodziankę! Coś, czego na tym blogu jeszcze nie było 🙂 Mianowicie: post gościnny. O czymś takim jak wpis gościnny wyczytałam nie tylko u Uli Phelep ale także Doroty Zalepy- pomyślałam, że to super pomysł i… na tym się skończyło. Nie miałam pojęciu komu i na jaki temat to zaproponować, pomyślałam, że nie ma co się spieszyć i to była mądra decyzja, bo wpis gościnny niejako sam poprosił się o pojawienie.

Eli nie znałam! Dopiero gdy skomentowała wpis o powrocie do formy po połogu dowiedziałam się o jej istnieniu i przede wszystkim zaintrygowała mnie jej widza dotycząca poruszonego przeze mnie w poście tematu. Spontanicznie, pod jej komentarzem zaproponowałam jej współpracę, a ona przyjęła wyzwanie :).

To jak? Zaczynamy!

“Jak szybko ogarnąć się po porodzie? Ćwiczenia w połogu cz.II”

Cześć dziewczyny, jest mi bardzo miło gościć u Filiżanki. To naprawdę miłe wyróżnienie ;-).  Zostałam poproszona o trochę eksperckiej wiedzy na temat ćwiczeń poporodowych. Jako, że jestem mamą trzech cudowniaków i ćwiczenia te stosowałam po każdej ciąży, więc mogę co nieco o nich opowiedzieć.

Na początku mogę was zapewnić, że te ćwiczenia to prościzna i zajmują dosłownie chwilę. Tak wiem, zaraz po porodzie nawet chwila to problem, ale dziewczyny, albo będziemy się użalać nad sobą i dochodzić do siebie przez sto lat, albo weźmiemy dupska w troki i coś z tym zrobimy :-).  Ćwiczenia są proste, uzależniające i co najważniejsze działają. Dodatkowo budujecie w sobie pewne nawyki bycia aktywnym fizycznie, a to da wam mega podstawę do walki z kilogramami, oczywiście jeśli takie zostaną.

No to dupska w górę i Działamy!

Ćwiczeń w tym temacie jest o wiele więcej, jednak ja wybrałam te najważniejsze, które dacie radę wykonać nawet, kiedy ryjąc twarzą po podłodze ze zmęczenia wasza głowa będzie mówić: „Nie rób tego!” 🙂

Początkowy okres połogu 1-6 doba po porodzie:

  • Ćwiczenia oddechowe
Leżąc na plecach wykonuj głębokie wdechy przeponowe, czyli powolny wdech z maksymalnym uwypukleniem brzucha, następnie wydech, podczas którego ściągnij mocno mięśnie brzucha. Zawsze wykonuj wdech nosem, a wydech ustami.
 
  • Ćwiczenie stóp
Poprawa krążenia i zmniejszenie obrzęku Naciśnij piętami na podłodze, napnij mięśnie łydek i ud, wstrzymaj na krótką chwilę, następnie rozluźnij. Wykonaj krążenia stóp w prawo i w lewo.
 
  • Ćwiczenia rąk
Zaciśnij dłonie w pięść, a następnie otwórz je. Rozstaw palce u rąk, a potem je złącz. Wykonaj krążenie nadgarstków, w prawo i w lewo.
 
  • Ćwiczenia kręgosłupa i miednicy
Leżąc na plecach, zegnij prawą nogę w kolanie, podnieś nogę w górę i wyprostuj w kolanie, następnie powoli ją opuść wydychając powietrze. Leżąc na plecach ćwicz wypychanie bioder,  w górę i w dół na zmianę. Nogi muszą być wyprostowana, a pięty dotykają podłogi.
 
Leżąc na plecach zegnij nogi w kolanach, połóż ręce wzdłuż tułowia i oprzyj je o podłogę, następnie unoś biodra w górę mocno ściągając pośladki, jak przy ćwiczeniach na zgrabną dupcie.
 
Leżąc na plecach zegnij nogę w kolanie tak mocno, aż uda ci się zetknąć udo z twoim brzuchem .
 
Od 7 doby do końca połogu (6-8tydz.)
 
Leżąc na plecach z ramionami założonymi za kark, spróbuj podnieść się do pozycji siedzącej. Nie ciągnij głowy ani karku rękami, tylko podnoś plecy. Możesz zgiąć lekko kolana.
 
Pozycja na pieska z szeroko rozstawionymi rękami i nogami. W takiej pozycji unosimy  głowę i grzbiet ku górze i opuszczamy napinając mięśnie, ściskając pośladki.
 
Siedząc wygodnie w fotelu i czytając książkę, umieść elastyczny przedmiot między kolanami, np. gumowa piłkę i ugniataj go.

Wszystkie ćwiczenia wykonujemy codziennie w maksymalnej liczbie powtórzeń, nie doprowadzając się do zmęczenia, przecież musimy jeszcze mieć siłę na pomalowanie paznokci ;-).”


Serdecznie zapraszam do odwiedzenia bloga Eli Milamalin! Mam nadzieję, że taka nasza, mała blogerska współpraca i Wam się podobała 🙂

Z filiżanką kawy to moje własne miejsce w sieci. Zapraszam Cię do mojego świata, usiądź wygodnie i napij się ze mną filiżanki aromatycznej kawy. Jestem autorką lifestylowego bloga www.zfilizankakawy.tv, gdzie dzielę się z Wami wszystkim co mnie fascynuje i co jest dla mnie ważne.

24 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *