Zdrowie

Nieprzyjemny zapach z ust- jak sobie radzić?

     Przykry zapach z ust to nie zawsze jest kwestia niezadbanych zębów, zmian ropnych w jamie ustnej czy nieodpowiedniej higieny. Nierzadko dbamy o nasze zęby: używamy płynów do płukania zębów, nici dentystycznej, specjalistycznych past, a mimo wszystko zapach oddechu już po godzinie od wyszczotkowania zębów staje się nieprzyjemny.
Jak więc skutecznie pozbyć się nieświeżego oddechu?
     Przede wszystkim należy pozbyć się jej przyczyny, a nie tylko skutku. Pasta, płyn, nici, guma do żucia to oczywiście konieczne w naszej higienie elementy, ale one nie zagwarantują nam arktycznego oddechu, jeśli przyczyna brzydkiego zapachu leży zupełnie gdzie indziej. Z reguły zaczyna się w jelitach, żołądku czy wątrobie i dotyczy fermentacji pokarmu, zaburzeń funkcjonowania poszczególnych narządów czy zagrzybienia organizmu
     Chcąc pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z ust zacznijmy się od naszej diety. Nieprawidłowa fermentacja pokarmów spowodowana może być spożywaniem zbyt dużej ilości cukrów czy jedzeniem owoców po obiedzie czy na kolację (owoce mogą być zjedzone najpóźniej na drugie śniadanie, bo inaczej zalegają i gniją). Chcąc sprzyjać prawidłowemu trawieniu musimy pamiętać o dostarczaniu odpowiedniej ilości błonnika, spożywajmy więc ciemne pieczywo, otręby pszenne, łuskę babki jajowatej, owsiankę i wystrzegajmy się białego pieczywa, ciast na mące pszennej itp. 
     Nie można zapominać też o odpowiednim nawadnianiu. Picie wody zaraz po posiłku czy zaraz przed zaburza perystaltykę jelit i wydzielanie kwasów żołądkowych, dlatego pamiętajmy o minimum pół godzinnych przerwach między szklanką czystku 😉 a posiłkiem. 
     Istnieją oczywiście produkty, bogate w siarkę, których spożycie zawsze wywołuje nieprzyjemny zapach z ust. Są nimi oczywiście bardzo zdrowa cebula oraz czosnek. Organizm człowieka musi się pozbyć się nagromadzonej siarki i oczywiście wydala ją także wraz z oddechem. Rewelacyjny efekt przyniesie dodawania do potraw z dużą ilością cebuli czy czosnku natki pietruszki, gdyż chlorofil w niej zawarty detoksykuje, oczyszcza organizm, reguluje produkcję bakterii, ma zbawienny wpływ na układ trawienny i przede wszystkim odświeża oddech. Duże ilości chlorofilu znajdziemy oczywiście w innych zielonych warzywach jak np. brokuł, w algach a także pobudzającej herbacie mate. Chlorofil to bomba zdrowia dla naszego organizmu, dobra nie tylko przez wzgląd na nasz oddech. Ma on właściwości antyrakowe i antyoksydacyjne oraz chelatujące, co oznacza, że posiada zdolność łączenia się z metalami ciężkimi, które następnie pomaga wydalać z organizmu. Dobre rezultaty w odświeżaniu oddechu przeniesie też żucie goździków (mam na myśli przyprawę), ziaren anyżu czy przegryzienie jabłka (do pierwszego lub drugiego śniadania). 
     Świeży oddech to kwestia wielu czynników, Warto zadbać o dobrą dietę i spróbować uporać się z nieprzyjemnym zapachem naturalnymi sposobami, jeśli te zawiodą, warto udać się do lekarza, który pomoże odnaleźć przyczynę przykrego zapachu. 
nieświeży oddech

Z filiżanką kawy to moje własne miejsce w sieci. Zapraszam Cię do mojego świata, usiądź wygodnie i napij się ze mną filiżanki aromatycznej kawy. Jestem autorką lifestylowego bloga www.zfilizankakawy.tv, gdzie dzielę się z Wami wszystkim co mnie fascynuje i co jest dla mnie ważne.

24 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *