Dziecko,  Podróże

Pszczyna – co warto zobaczyć z dzieckiem na wycieczce?

Znów zakwitły magnolie. Coraz więcej drzew i krzewów obsypanych jest drobnymi kwiatkami, dlatego jest to idealny czas na wycieczki do najładniejszych parków Polski. Tej wiosny miałyśmy okazję odwiedzić Pszczynę. Dla Melanii był to drugi w jej życiu raz, kiedy mogła pochodzić po pszczyńskim zamku. Atrakcje Pszczyny oglądaliśmy około dwa lata temu, kiedy jeszcze mieszkaliśmy w Żywcu i mieliśmy tam naprawdę blisko. Wtedy jednak, byliśmy w lutym i nawet nie miałam świadomości, że park w Pszczynie, wiosną, może być tak zachwycający. Pszczyna to niewielkie miasto w województwie śląskim, które ma wiele do zaoferowania: zagroda żubrów, skansen, zespół zamkowo-parkowy, klimatyczny ryneczek z kameralnymi knajpkami. Myślę, że to idealny cel na niedzielną wycieczkę dla rodziny z dziećmi. W rozległym parku można piknikować w bajkowej scenerii, dzieciaki na pewno zainteresuje karmienie żubrów, warto wybrać się także do skansenu i oczywiście zwiedzić wnętrza zamku.

Jeśli więc nie macie pomysłu na najbliższy weekend i mieszkacie na południu, myślę że warto zaryzykować nawet dwugodzinną podróż, by zrelaksować się i odpocząć w tak pięknym miejscu.

na weekend z dziećmimoda dziewczęcawiosna magnoliapark w PszczyniePszczynaPszczynaspodnie chinofotografia dziecięcamięta i pastelowy żółtypastelowe spodnie

Z filiżanką kawy to moje własne miejsce w sieci. Zapraszam Cię do mojego świata, usiądź wygodnie i napij się ze mną filiżanki aromatycznej kawy. Jestem autorką lifestylowego bloga www.zfilizankakawy.tv, gdzie dzielę się z Wami wszystkim co mnie fascynuje i co jest dla mnie ważne.

20 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *