Uroda

Jak dobrać biustonosz?

Odpowiednie dobranie biustonosza to nie tylko piękny wygląd i dobre samopoczucie, ale przede wszystkim zdrowie i wygoda. Nie tak dawno Polki kochały się w rozmiarze 75B i nosiła go niemal każda szczupła dziewczyna myśląca o swoim biuście jako o przeciętnej wielkości. Zauważyłam już zmiany w tym trendzie, gdyż mam coraz większe trudności z dorwaniem w sklepach mojego rozmiaru. Zaczął on nagle znikać ze sklepów, pomimo, że dwa-trzy lata temu pozostawał niemal nieruszony do ostatnich wyprzedaży.

Zanim popełnisz błąd dobrania rozmiaru pod biustem do rozmiaru, który widujesz na co dzień na metce T-shirta, zadaj sobie trud i zmierz się. Twój obwód pod biustem może Cię zaskoczyć, gdyż może okazać się, że masz mniej niż rzeczone 75 cm. Nawet jeśli wyniesie on jednak 75 cm to nie jest to znak, że w takim rozmiarze powinnaś nosić biustonosz. Od ilości centymetrów, które masz w obwodzie musisz odjąć minimum 5 cm. Teraz właśnie otrzymałaś wynik, który jest Twoim rozmiarem pod biustem. Przykładowo: jeśli Twój obwód wynosi 75 cm, to musisz szukać biustonosza w rozmiarze 70…

Obwód a miseczka

Jeśli chodzi o dobór miseczki to sprawa wygląda nieco trudniej. Im mniejszy obwód, tym mniejsze miseczki. Jeśli miseczka ze stanika 75B była na Ciebie dobra, to kupując biustonosz w rozmiarze 70 musisz przymierzyć miseczkę C. Dopiero ona z pewnością pomieści Twój biust.

Zwykle dzieje się tak, że kobieta idąc do brafitterki wraca od niej na skrzydłach: mniejsza w obwodzie i z większą miseczką. Nie staje się tak dlatego, że w przymierzalni dzieje się magia bądź przyspieszone operacje plastyczne. Jest to efekt prawidłowego dobrania biustonosza.

Jak dobrać obwód

Dobierając stanik pamiętaj, że nie może on być zbyt luźny w obwodzie. Jeśli przymierzasz bieliznę podnieś ręce do góry i sprawdź czy miseczka wędruje czy zostaje na swoim miejscu. Jeśli wędruje do góry to znak, że obwód nadal jest za luźny. Jeśli stanik odstaje od mostka to znak, że miseczka jest za ciasna. Biustonosz musi być idealnie dopasowany, a ramiączka napięte i przylegające. Piersi powinny być swobodnie ułożone, nie mogą się wylewać bokami ani tworzyć bułeczek pod pachami. Jeśli tak się dzieje to znak, że miseczka jest za mała.

Dlaczego to takie ważne? Ucisk piersi lub zbyt luźny obwód stanika (szczególnie dla pań o obfitym biuście) powodują nie tylko dyskomfort. Źle dobrany biustonosz może mieć negatywny wpływ na nasz kręgosłup oraz zdrowie naszych piersi. Warto zadbać więc o dobrze dopasowaną bieliznę nie tylko dla dobrego samopoczucia, ale także zdrowia. Nie zapominajmy też, że dobrze dobrany biustonosz nie będzie się zsuwał, dzięki czemu będziemy mogły bez obaw nosić sukienki odkrywające ramiona. 

Z filiżanką kawy to moje własne miejsce w sieci. Zapraszam Cię do mojego świata, usiądź wygodnie i napij się ze mną filiżanki aromatycznej kawy. Jestem autorką lifestylowego bloga www.zfilizankakawy.tv, gdzie dzielę się z Wami wszystkim co mnie fascynuje i co jest dla mnie ważne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *