Przemyślenia mamy,  Związki

Zmieniaj to, co możesz zmienić…

Jeśli chcesz ruszyć do przodu, musisz na chwilę się zatrzymać. Życie to droga. Czasem kręcimy się w kółko, czasem idziemy bez celu. Najważniejsze, żeby w końcu znaleźć swój rytm i destynację. Inaczej, patrząc wstecz będziemy mieć tylko poczucie bezsensu i frustracji.

 
Zmieniaj to, co możesz i akceptuj to, czego zmienić się nie da
 
Kiedy zdasz sobie sprawę z własnych zalet, mocnych stron i ograniczeń, kiedy zrozumiesz, że są rzeczy na które nie możesz mieć wpływu, zaczniesz działać z większym rozsądkiem. Czasem pewne spawy i pewnych ludzi trzeba zostawić daleko w tyle, nawet jeśli chwilowo sprawia to ból i cierpienie. Są marzenia, które są nierealne i lepiej cenną energię, którą na nie tracimy przelać na coś bardziej rzeczywistego. Bywa, że nie mamy do czegoś zdolności lub cierpliwości, bywa, że nie posiadamy odpowiednich umiejętności lub zaplecza, wtedy musimy szukać innej drogi i innych rozwiązań, bo dążenie do czegoś nieosiągalnego budzi tylko rozgoryczenie i brak spełnienia.
 
Brak wiary w siebie blokuje umysł
 
Kompleksy potrafią wpędzić w stan niemal chorobowy. Ciągłe porównywanie się z innymi, zbytnie zwracanie uwagi na to jak żyją i co robią inni, wewnętrzne karcenie się za wyimaginowane winy to tylko ułamek tego, co siedzi w umyśle osoby, która nie jest pewna siebie. Nikt z nas nie jest doskonały, nie posiada całej wiedzy tego świata, nie zdobył wszystkich dyplomów i uznań. Każdy ma inne predyspozycje, zdolności, zaplecze, możliwości. Patrzenie na siebie przez pryzmat naszych braków i niedoskonałości zamyka nam tysiące dróg, zarówno w sferze finansowej, zupełnie prywatnej jak i rozwoju osobistego. Warto co jakiś czas popatrzeć na siebie bez krytycyzmu i poszukać w sobie tylko tego, co dobre.
 
Nic nikomu nie udowadniaj
 
To ty powinnaś być świadoma ile jesteś warta i co potrafisz osiągnąć. Otacza nas mnóstwo wampirów energetycznych i biorców, którym ciągle jest mało i czerpią satysfakcję z przelewania na nas swoich kompleksów i frustracji. Otaczając się osobami, które każą Ci się zmieniać i ciągle widzą w Tobie jakieś braki, sprawia że tracisz życiową energię, a jednocześnie wcale nie stajesz się lepsza. Bez skrupułów oddzielaj wartościowych ludzi, od takich którzy nie wnoszą w Twoje życie nic dobrego i wysyłaj tyle dobra, ile tylko możesz (nawet wampirom ;), ale nie daj się podłamać. Jeśli czujesz się silna, ale jednocześnie masz zdrową pokorę wobec życia, będziesz szła przez życie jak burza, nawet jak chwilowo pojawią się trudniejsze momenty.
 
Nie osiadaj na laurach
 
Zawsze możesz być lepsza – co nie oznacza, że masz skupiać się na swoich wadach i brakach! Masz skupiać się na tym co możesz naprawić, o co powinnaś zadbać, co powinnaś rozwijać. Masz kochać siebie, taką jaką jesteś i właśnie z tej miłości powinnaś dbać o siebie, tak jak dbasz o swoją córkę, mamę, najlepszą przyjaciółkę. Masz nadwagę? Nie odchudzaj się dla partnera, tylko dla zdrowia i dla własnego samopoczucia. Czujesz, że brak Ci kwalifikacji? Zapisz się na kurs językowy albo szkolenie, ale takie które  interesuje Ciebie, a nie tylko zadowoli Twojego szefa. Im rozsądniej będziesz dbała o siebie i swój samorozwój, tym szybciej zobaczysz pozytywne efekty.
 
Post powstał we współpracy z Fabryką Jeansów, a wygodną parkę ze zdjęć możecie zamówić tutaj.
 

Z filiżanką kawy to moje własne miejsce w sieci. Zapraszam Cię do mojego świata, usiądź wygodnie i napij się ze mną filiżanki aromatycznej kawy. Jestem autorką lifestylowego bloga www.zfilizankakawy.tv, gdzie dzielę się z Wami wszystkim co mnie fascynuje i co jest dla mnie ważne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *