Podróże

Letni urlop w środku zimy

Za oknami paskudna szarość i plucha. Złote jesienne liście i lśniące kasztany giną w burej mżawce, mgle i błotnistej brei na drogach. Być może złota, polska jesień wróci, ale kiedy? Tego nie wie nikt. Kocham jesień, bo to magiczna pora roku. Jednak są takie dni, kiedy chciałabym zrzucić kurtkę, odwinąć się z ciepłego szala i wystawić buzię na słońce. Tęsknię za latem… W tyn roku było go zdecydowanie za mało.

Kiedy przychodzą takie dni, kiedy szaruga włada nie tylko ulicami, ale także naszymi myślami wszystko staje się trudne i ponure. Poranne wstawanie do pracy wydaje się wysiłkiem ponad miarę, a spacer po dzieci do przedszkola kojarzy się wyłącznie z przemokniętymi butami i zmarzniętymi dłońmi. To czas, kiedy przydałoby się wytchnienie.

urlop w środku zimy

By przegnać jesienne chmury

Wakacyjny urlop jest bardzo potrzebny, ale nic nie daje takiego kopa jak kilka upalnych dni wyrwanych spośród codzienności. Jesień i zima to moim zdaniem najlepszy czas na wyjazd do egzotycznych krajów, gdzie można naładować baterie i odpocząć od burej codzienności.

Choć wakacje jesienią czy w ferie wydają się niektórym zupełnie niepoważnym pomysłem, do mnie z każdym rokiem przemawiają coraz bardziej. Lato w Polsce nie należy do pewnych, ale mimo wszystko zdarzają się upalne dni, natomiast jesień i zima zawsze stoi pod znakiem pluchy i zimna. Dla mnie to czas największej tęsknoty za słońcem i ciepłem.

Urlop w okresie niewakacyjnym to nie tylko rewelacyjna odskocznia, ale także super sposób na wypoczęcie w spokoju (mniej turystów) i mniejszym kosztem.

Marzą Ci się upały w środku zimy?

Wyjazdy last minute oferowane przez Rainbow to możliwość wyjazdu w zupełnie inny klimat i odetchnięcie w pełnym słońcu, które nie szarpie naszej kieszeni. Ktoś kto nie wykorzystał letniego urlopu, może powygrzewać się w słońcu na Rodos czy Krecie. Szczególnie jeśli planujemy wyjazd z dziećmi i chcemy uniknąć największych upałów. Pogoda w Grecji czy Portugalii jest teraz dla Polaków wręcz idealna. Nikt nie będzie narzekał na skwar, a każdy wróci opalony i wygrzany. A jeśli marzą nam się wyższe temperatury? Rainbow oferuje także całkiem egzotyczne kierunki jak Brazylia, Singapur czy Bali.

urlop w środku zimy

Urlop od nieprzyjemnej pogody i w zupełnie innym czasie niż wtedy, kiedy podróżują wszyscy może być ciekawym pomysłem na relaks. Lato daje energię samo w sobie, słońce regeneruje i dodaje sił. Warto raz na jakiś czas wybrać się by złapać trochę ciepła w zupełnie nieoczywistej porze roku. Może warto przemyśleć nadchodzące ferie zimowe pod kątem wyjazdu do miejsca, gdzie zamiast pojeździć na nartach, złapiemy trochę brązu?

Z filiżanką kawy to moje własne miejsce w sieci. Zapraszam Cię do mojego świata, usiądź wygodnie i napij się ze mną filiżanki aromatycznej kawy. Jestem autorką lifestylowego bloga www.zfilizankakawy.tv, gdzie dzielę się z Wami wszystkim co mnie fascynuje i co jest dla mnie ważne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *