Dziecko,  Podróże

Gry, które sprawdzą się w każdej podróży

Majówka zbliża się wielkimi krokami. W tym roku, wyjątkowo, większość z nas czeka aż tygodniowy urlop od pracy. Tyle wolnych dni nie może się zmarnować. Dziś mam propozycję dla tych z Was, którzy weekend majowy planują spędzić poza domem i szukają idealnej gry na podróż. 

Dalej czy bliżej, jazda autem czy pociągiem może się dłużyć i nudzić, co więcej, zwykle odległość i czas dojazdu nie mają większego znaczenia. Jeśli jedzie z nami dziecko i nie może się doczekać, aby dotrzeć na miejsce, nawet 30 km może wydawać się dla niego wiecznością. Warto być przygotowanym na taką okoliczność. Gry, które pobudzą wyobraźnię, zaciekawią, zainspirują i będą stymulować spostrzegawczość oraz refleks, a przy tym są nieskomplikowane i łatwe do zrozumienia, to idealny pomysł na dłużącą się podróż. Jeśli więc planujecie majówkę poza miejscem zamieszkania, upewnijcie się, że macie pod ręką choć jedną z poniższych pozycji.

DOBBLE

Dobble to fantastyczna gra towarzyska rozwijająca spostrzegawczość i refleks. Jest to gra składająca się z 55 kart, na których rozmieszczone są różne symbole (roślin, przedmiotów czy postaci). Każda karta jest unikalna, ale łączy się z każdą inną jednym, konkretnym symbolem. Zadaniem graczy jest jak najszybsze odnalezienie ów wspólnego symbolu dla dwóch wyciągniętych kart. Ten, kto pierwszy znajdzie poprawny symbol i wypowie go na głos, zwycięża. By gra nie była zbyt prosta, symbole mają różne rozmiary i mogą być odwrócone. To świetna propozycja dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Występuję w różnych wersjach, także dla dzieci młodszych.

STORY CUBES 

Story Cubes to gra idealna w podróż, zamknięta w małym, poręcznym pudełeczku. Jest to 9 przepięknych kostek do gry, na których, zamiast oczek, narysowane są różne symbole. W zależności od wariantu gry (Voyages, Fantasia, Looney Tunes itd.) na sześciennych kostkach widnieją różne ilustracje, które mają posłużyć jako tło do snucia opowieści. Wylosowany zestaw obrazków to tylko początek. Gracze mogą wymyślać historie wspólnie lub każdy po kolei, ważne żeby zawrzeć w nich wszystko co zostało wylosowane. Story Cubes to doskonały trening wyobraźni oraz kreatywności

RUMMY

 Kolejna propozycja gry, która rozweseli każdą podróż to Rummy. Zawiera ona 4 metalowe tabliczki, 48 magnesów oraz 2 jokery. Dzięki temu, że jest to gra magnetyczna nic się nie pogubi, a zabawa staje się prostsza. Celem gry jest jak najszybsze pozbycie się swoich magnesów. Jak to zrobić? Zasady są proste i świetnie opisane w instrukcji dołączanej do opakowania. Gra ćwiczy logiczne i strategiczne myślenie.

POJEDYNEK ZWIERZĄT

Gra karciana Pojedynek Zwierząt znanej marki Janod przeznaczona jest dla maksymalnie 6 osób, w szczególności dzieci młodszych. W zestawie znajdziecie 36 kolorowych kart z ilustracjami 6 gatunków zwierząt, którym przypisane są różne wartości liczbowe oraz różne kolory (w zależności od gatunku). Gra ćwiczy refleks, koncentrację, uczy rozpoznawania kolorów, cyfr oraz zwierzątek. Celem gry jest zgromadzenie wszystkich zwierzątek, a zasady przypominają inną prostą, grę karcianą, czyli Wojnę. Kolorowe karty z ładnymi obrazkami przyciągną każdego małego podróżnika, a dzięki zastosowaniu różnych elementów, można przy okazji uczyć maluchy liczenia, nazywania kolorów oraz zwierząt.

Dzięki grom żadna podróż nie będzie już utrapieniem ani dla naszych pociech, ani dla nas samych. Nawet jeśli podróżujemy z jedynakiem – tak jak ja- gry te będą rozrywką także dla dorosłych czy młodzieży. Gwarantuję, że uprzyjemnią podróż nie tylko najmłodszym.

Z filiżanką kawy to moje własne miejsce w sieci. Zapraszam Cię do mojego świata, usiądź wygodnie i napij się ze mną filiżanki aromatycznej kawy. Jestem autorką lifestylowego bloga www.zfilizankakawy.tv, gdzie dzielę się z Wami wszystkim co mnie fascynuje i co jest dla mnie ważne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *