Badania krwi
Zdrowie

Badaj się regularnie – dla swoich bliskich

Czy jest coś cenniejszego niż zdrowie? Póki nasz organizm funkcjonuje sprawnie nie zawsze zdajemy sobie sprawy z tego ile mu zawdzięczamy. Poziom życia, możliwość realizowania swoich zainteresowań, szeroko pojęta wolność. Absolutnie każdy najmniejszy i największy aspekt naszego życia ma sens tylko wtedy, gdy jesteśmy zdrowi i czujemy się dobrze. Bez siły i zdrowia ciężko jest realizować najmniejsze potrzeby, nie wspominając o wielkich marzeniach. 

Bądź przykładem

Pochodzę z domu, w którym regularne badania nie są czymś obcym czy dziwnym, ale nikt też nie jest hipochondrykiem. Mama uczyła mnie, by dbać o zdrowie nie tylko na swoim przykładzie, ale też zabierając mnie do specjalistów. Raz do roku robię więc cytologię, kontrolne badania krwi, regularnie odwiedzam stomatologa, obserwuję swój organizm . To samo pragnę zaszczepić córce.

Badania krwi są jednymi z ważniejszych i powinniśmy je wykonywać raz do roku bezwzględnie na samopoczucie czy inne aspekty, które podpowiadają, by je pominąć. Są choroby, które w początkowym stadium nie dają objawów, są minerały o których brakach możemy się nawet nie domyślać, a których wpływ ma ogromne znaczenie dla naszego organizmu. Niezależnie od naszego samopoczucia regularnie róbmy morfologię całej naszej rodzinie.

Badania krwi – dlaczego to tak ważne? 

W obecnych czasach, gdzie środowisko jest mocno zanieczyszczone, a problemy z hormonami występują na porządku dziennym – my kobiety w szczególności powinnyśmy pamiętać o badaniach krwi. Nie tylko podstawowym kompletem badań, ale z naciskiem na newralgiczne hormony i minerały. Nasza płeć jest szczególnie narażona na wahania hormonów tarczycy czy spadek żelaza. Warto więc je kontrolować , szczególnie jeśli mamy problemy z samopoczuciem, kontrolą wagi, pogorszeniem stanu skóry, włosów czy paznokci.

Jaką placówkę wybrać? 

Robiąc badania warto skorzystać z placówki, która daje szerokie możliwości wykonania i odbioru badań. Wybierając Swisslab przekonała mnie nie tylko możliwość odbioru wyników online, ale także ogromna liczna placówek i długie godziny przyjęć. Pakiet Healthy Woman, który obecnie jest w korzystnej promocji polecam każdej kobiecie. Zawiera on komplet siedemnastu badań dedykowanych naszej płci. Są to między innymi: TSH, prolaktyna, testosteron, estradiol, kortyzol, glukoza, insulina czy żelazo. Jeśli czujesz się sennie i drażliwie, dieta czy ćwiczenia nie przynoszą efektów lub na potęgę tracisz włosy – ten pakiet jest dla Ciebie.

Do placówki wykonującej badania dla laboratorium Swisslab wybrałam się z córką. Jej wykonałam pakiet badań przeznaczonych dla dziecka. Laboratorium oferuje obecnie kilka pakietów dla dzieci w promocyjnych cenach. Wyniki większości badań są do odbioru na następny dzień. Podczas wizyty dostałyśmy specjalnie numery podpięte pod PESEL, które pozwoliły nam na odbiór wyników online i błyskawiczną kontrolę u lekarza rodzinnego. Bez kolejek, bez dojazdu do laboratorium, bez niepotrzebnej straty czasu. My wybrałyśmy laboratorium w Krakowie, ale znajdują się one w każdym województwie we wszystkich większych jak i mniejszych miastach. 

Jeśli jesteś świadomą kobietą, która dba o swój wygląd i samopoczucie, zacznij od regularnych badań. Zadbaj też o swoją rodzinę, nie tylko pamiętając o regularnych badaniach, ale dając im dobry przykład.

 

badania krwi

Z filiżanką kawy to moje własne miejsce w sieci. Zapraszam Cię do mojego świata, usiądź wygodnie i napij się ze mną filiżanki aromatycznej kawy. Jestem autorką lifestylowego bloga www.zfilizankakawy.tv, gdzie dzielę się z Wami wszystkim co mnie fascynuje i co jest dla mnie ważne.

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *