Podróże

Najlepsze kawiarnie w Krakowie

Jeśli nie jesteś w stanie przeżyć jednego dnia bez kawy, a celebracja tego napoju w pięknych okolicznościach to dla Ciebie prawdziwa gratka – jesteś w dobrym miejscu. W tym wpisie pokażę Ci najlepsze kawiarnie w Krakowie. Poznasz miejsca, w których parzy się je w sposób alternatywny albo wypijesz ją w absolutnie fenomenalnym otoczeniu. Kochasz kawę i bywasz w Krakowie? Zapraszam.

Żarówka Cafe

Ukryta pomiędzy kamienicami na jednym z podwórek ulicy Floriańskiej, mieści się maluteńka kawiarenka z urokliwym ogródkiem. To miejsce to nie tylko wyśmienita kawa z ekspresu, aeropressu czy dripa. Zjesz tu także dobry deser orz lunch. Warto tu jednak przyjść dla samej lokalizacji i klimatu miejsca. Jest cicho i spokojnie – jak nie na jednej z najbardziej ruchliwych ulic Starego Miasta, a dzięki roślinom i migotliwym światełkom można poczuć się jak we włoskiej knajpce. 

najlepsze kawiarnie w Krakowie

Lokalizacja: Floriańska 20, Kraków

Magia Cafe & Bistro

Po drugiej stronie rynku w sąsiedztwie kościoła znajduje się miejsce niezwykłe z powodu swojego ogródka. Stoliki porozstawiane wśród donic pełnych kwiatów sąsiadują z figurami świętych. Wszystko to w klimatach rdzawej cegły i przykurzonych czasem rekwizytów niczym z targów staroci.

źródło

Lokalizacja : Świętej Anny 11, Kraków

Pożegnanie z Afryką Cafe

Również w rynku znajdziecie jedno z ciekawszych miejsc. Tym razem coś dla prawdziwych fanów małej czarnej. Pożegnanie z Afryką to miejsce, gdzie skosztujecie najróżniejszych mieszanek ziaren kawy i przeniesiecie się, dzięki kubkom smakowym, w najodleglejsze miejsca na ziemi. Prócz najróżniejszych rodzajów kawy skorzystacie tu także z alternatywnych jej form parzenia. Możecie więc wybrać z menu nie tylko rodzaj ziaren, ale i ich parzenia. Pożegnanie z kawą to także klimatyczne, ciemne wnętrza, herbaciarnia oraz sklep. Miejsce dla prawdziwych smakoszy.

Lokalizacja: Świętego Tomasza 21, Kraków

Cytat Cafe

Przyznam, że to mój osobisty faworyt. Uwielbiam za kawy sezonowe, obłędne desery i wnętrza wypełnione po brzegi książkami oraz roślinami. Cytat Cafe to nie tylko urocza kawiarnia z bogatym menu, ale także niedroga księgarnia i antykwariat. Możecie się tu zaopatrzyć w świąteczne prezenty, a z każdą kawą dostajecie losowo wybrany cytat wydrukowany na małym kartoniku. Nie dawno Cytat uruchomił także stoliki na zewnątrz, które we francuskim stylu stoją na chodniku otoczone światełkami i zielenią. 

najlepsze kawiarnie w Krakowie

najlepsze kawiarnie w Krakowie

Cytat Cafe

Lokalizacja: Miodowa 23, Kraków

Karma Coffee Roastery

Ukryta w podwórku przy ulicy św. Wawrzyńca na Kazimierzu Karma to surowe wnętrze i surowy ogródek oferujące alternatywne metody parzenia kawy. Ludzie tworzący to miejsce to prawdziwi pasjonaci, którzy przeszli długą drogę, by znaleźć się w tym miejscu, w którym są teraz. Polecam przez wzgląd na ciekawy, minimalistyczny wystrój i wyśmienitą kawę. 

najlepsze kawiarnie w Krakowie

Lokalizacja: Świętego Wawrzyńca 9, Kraków

HEVRE Bar & Restaurant 

To miejsce do którego idziesz dla jego niezwykłego klimatu. Cappuccino wypite nieśpiesznie w budynku dawnej synagogi Chewra Thilim to jest absolutnie duchowe doświadczenie. Wspaniałe wnętrza, stare krzesła i stoliki oraz magia światła igrającego na kawiarnianych blatach przez ogromne okna świątyni to właśnie Hevre.

Hevre Kazimierz najlepsze kawiarnie w Krakowie

najlepsze kawiarnie Kazimierz

najlepsze kawiarnie w Krakowie Kazimierz

Lokalizacja: Beera Meiselsa 18, Kraków

Pozostałe najlepsze kawiarnie w Krakowie

Najlepsze kawiarnie Krakowie to nie tylko powyższe. Jest wiele wspaniałych miejsc, gdzie napijesz się przepysznej kawy w nietuzinkowym klimacie. W tym wpisie zawarłam tylko mikro cząstkę tego, co warto odwiedzić. Prócz wymienionych powyżej zaglądam często także do Wesoła Cafe, Massolit Books & Café, Magia Cafe Bar (nie mylić z Magia Cafe & Bistro), Camera Cafe, Kolanko, Eszeweria, Filmowa Cafe (najlepsze ciasta w całej Nowej Hucie, a być może i Krakowie) oraz Camelot Cafe.

Z filiżanką kawy to moje własne miejsce w sieci. Zapraszam Cię do mojego świata, usiądź wygodnie i napij się ze mną filiżanki aromatycznej kawy. Jestem autorką lifestylowego bloga www.zfilizankakawy.tv, gdzie dzielę się z Wami wszystkim co mnie fascynuje i co jest dla mnie ważne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *