Umrzesz sama z kotem
Związki

Umrzesz sama z kotem

Samotna starość kobiety

W Polsce kobieta żyje statystycznie 8 lat dłużej od mężczyzny. Tak dzieje się w całej Europie, przy czym skala tego zjawiska w naszej ojczyźnie jest znacznie większa niż w większości krajów europejskich (źródło: “Trwanie życia w 2021 r.” Analizy Statyczne GUS). Co więcej, liczba wdów jest prawie sześciokrotnie wyższa niż wdowców. Co to oznacza dla większości Polek? Że starość spędzi ona samotnie, niezależnie od tego czy była zamężna czy też nie. Ignoranci straszący kobiety samotną starością z kotami nie zadali sobie nawet odrobiny trudu, żeby sprawdzić jak wiele zamężnych uprzednio kobiet i tak spędziło starość samotnie. Co więcej, niejednokrotnie wdowy te “służyły” swoim mężom – nierzadko oprawcom, przemocowcom, alkoholikom, aż do ich śmierci. Opiekowały się nimi, gdy chorowali, często tracąc przy tym własne siły i zdrowie.

Dlaczego faceci straszą kobiety samotną starością?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Projekcja. Mężczyźni, szczególnie ci odsiani, odrzuceni, niewiele sobą reprezentujący, przerzucają tłamszące ich obawy i uczucia na innych. W tym przypadku starzy kawalerowie nieprzygotowani w pełni do samodzielnego życia, tak bardzo obawiają się samotnej starości, że straszą nią spełnione singielki. Czy obawy te oraz uczucia są przez nich uświadomione? Ciężko powiedzieć, ale gołym okiem widać, że owe projekcje pomagają im wyzbyć się tkwiącej w nich frustracji. Bo czy straszyłbyś kogoś czymś, co nie wzbudza w Tobie samym strachu? Wiadomo, że nie. A czy nie trudniej bać się w pojedynkę? Zawsze to zwiększy się szansa, że spotęgowany strach ewoluuje we wspólne przymierze przeciwko wrogowi. I tak jakaś nie do końca pewna siebie singielka, zgodzi się obniżyć swoje standardy w imię wspólnej starości z typem, którego nikt nie chciał.

Dlaczego samotną starością straszą żonaci?

I tu odpowiedź będzie taka sama. Projekcja. Nie trzeba być nad wyraz inteligentnym, żeby zobaczyć, że żona ma już dosyć i zaczyna się odsuwać. Która płeć najczęściej wnosi o rozwód? Nie zaskoczę Was chyba jak powiem, że 70% ogółu stanowią kobiety. Nic więc dziwnego, że mało sobą reprezentujący facet, nad którym wisi widmo rozwodu, będzie straszył inne kobiety samotną starością. Po prostu małymi kroczkami już zaczyna sobie budować grunt pod kolejną naiwniarę. Może jakaś obniży standardy i weźmie tego, którego odrzuciła jego “walnięta” była żona.

Liczba młodych kobiet i mężczyzn w Europie

Na każdą młodą heteroseksualną singielkę przypada jeden (lub nawet więcej) heteroseksualny wolny facet. W Europie liczba mężczyzn w wieku produkcyjnym przewyższa liczbę kobiet. Liczba kobiet zaczyna wzrastać dopiero mniej więcej jak osiągają one około 55 lat. Jest to oczywiście związane z tym, że statystycznie żyją one dłużej. Jeśli więc jakakolwiek facet próbuje ubliżyć Cię na podstawie stanu cywilnego to pamiętaj, że najprawdopodobniej on też jest sam. Jednakże w przeciwieństwie do Ciebie jest z tego powodu niezadowolony. A najbardziej smuci go fakt, ż wolisz ogarniać kocią kuwetę niż jego samego.

https://www.europarl.europa.eu/EPRS/graphs/2021-Demography_PL.pdf

A jak wygląda samotna starość naprawdę?

Te wszystkie samotne kobiety w jesieni swego życia nie są i nie będą same. Mają rodziny, dzieci, przyjaciół i znajomych. Jeśli przez całe swoje życie udało im się zbudować wartościowe relacje, to one przetrwają aż do końca. Osobiście znam emerytki jeżdżące razem na wakacje i umawiające się na drinki. Niejednokrotnie byłam też świadkiem babskich zjazdów kobiet w wieku mojej mamy oraz starszych np. na termach czy w ciepłych krajach. Z wielką przyjemnością coraz częściej też obserwuję dojrzałe kobiety na samotnych wyjazdach, w saunach, na termach czy na pieszych, górskich wędrówkach. One nie są same, one po prostu nie zmarnowały życia u boku roszczeniowego degenerata, który myśli, że samo jego jestestwo jest czymś za co kobieta powinna być losowi wdzięczna.

Z filiżanką kawy to moje własne miejsce w sieci. Zapraszam Cię do mojego świata, usiądź wygodnie i napij się ze mną filiżanki aromatycznej kawy. Jestem autorką lifestylowego bloga www.zfilizankakawy.tv, gdzie dzielę się z Wami wszystkim co mnie fascynuje i co jest dla mnie ważne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *