Dziecko

Co zrobić gdy Twoje dziecko ma problemy w szkole?

Nowy rok szkolny rozpoczął się już na dobre. Miniony tydzień, zapewne dosyć luźny w większości szkół, był przyjaznym wprowadzeniem do tego co zwykle dzieje się między drugą połową września, a pierwszą połową czerwca. Od teraz czeka nas już wszystkich wytężona praca. Dzieci będą się uczyć, nauczyciele będą nauczać i tłumaczyć, a rodzice będą pomagać, motywować, czasem grozić ;).
Wiem doskonale ile pracy czeka rodziców, gdy ich pociechy zaczynają szkołę. Nauka literek, czytania, liczenia, pomoc w nauce języków (nierzadko takich, których sami nie znamy…) – pomoc rodziców jest nieodzowna. Jestem jednocześnie nauczycielem, jak i rodzicem zerówkowicza. Wiem, że nie jest łatwo nauczyć grupę dzieci pewnych rzeczy na tyle, że nie muszą one potem ćwiczyć w domu. To jest po prostu niemożliwe. Szczególnie jeśli ma się w domu dziecko rozpoczynające naukę lub we wczesnych klasach szkoły podstawowej. O ile wspólne zaprawy i ćwiczenia w pisaniu, czytaniu czy liczeniu wydają się nam całkiem naturalne i z korzyścią dla dziecka, o tyle im dalej w las, tym trudniej.

Zdaniem nauczyciela

Jako nauczycielka angielskiego mam świadomość, że wielu rodziców nie jest w stanie pomóc swoim dzieciom, bo nie zna języka. Korepetycje zwykle są drogie, a szkoła językowa nie pomoże opracować materiału przerabianego w szkole. Matematyka na etapie edukacji wczesnoszkolnej jest zrozumiała. Zdarza się jednak, że zadania w piątej czy nawet czwartej klasie potrafią zaskoczyć nawet dorosłego. Później dochodzi historia, przyroda, trzeba czytać lektury i znaleźć czas na coraz więcej rzeczy. My rodzice nie zawsze mamy możliwość pomóc: pracujemy, mamy obowiązki domowe, czasem sami nie rozumiemy tego, czego uczy się nasze dziecko (szczególnie jeśli to język obcy).

Lepsze niż korepetycje

Z tego właśnie powodu powstała platforma edukacyjna Squla – odciążenie dla rodziców i wielka pomoc dla uczniów oraz dzieci. Dzięki formie nauki przez zabawę oraz świetnemu systemowi motywacyjnemu (zdobyte punkty wymieniane są np. na bony do allegro)  Squla jest idealnym rozwiązaniem, żeby zachęcić do nauki nawet najoporniejsze dzieciaki między 4 a 12 rokiem życia. Platforma skierowana jest do przedszkolaków wzwyż aż do uczniów klasy szóstej. 
 
problemy w nauce
 
           Aktualnie, aż do listopada, dostępny jest Squla kod promocyjny do pobrania na Kupon.pl, dzięki któremu możecie korzystać z platformy dużo taniej. Squla pomaga trenować i utrwalać materiał ze wszystkich przedmiotów szkolnych począwszy od tych tradycyjnych jak matematyka czy język angielski, a na plastyce kończąc. Co najważniejsze, system nagród oraz przyjemny sposób nauki zachęci nawet oporne dzieciaki.
 
       Warto zadbać o motywację do nauki od najmłodszych lat. Pokazać naszym pociechom, że nauka to ekscytująca przygoda, a komputer nie służy tylko do grania w gry czy przeglądania fejsbuka. Im więcej teraz zainwestujemy w edukację naszych dzieci, tym lepsze żniwa będą one zbierać w życiu dorosłym. 
 
 

Z filiżanką kawy to moje własne miejsce w sieci. Zapraszam Cię do mojego świata, usiądź wygodnie i napij się ze mną filiżanki aromatycznej kawy. Jestem autorką lifestylowego bloga www.zfilizankakawy.tv, gdzie dzielę się z Wami wszystkim co mnie fascynuje i co jest dla mnie ważne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *