Podróże

Bydgoszcz – to musisz zobaczyć

Bydgoszcz to klimatyczne i spokojne miasto. To, co trzeba tam zobaczyć to  przede wszystkim Wenecja Bydgoska i miejsca o których wspominałam w tym poście. Są jednak dwa miejsca, które są absolutnym musem do zobaczenia, kiedy odwiedzasz Bydgoszcz.

Muzeum Mydła i Historii Brudu to miejsce, gdzie nie tylko zrobisz własne mydełko. Dowiesz się tutaj wielu ciekawostek o tym jak kiedyś i czym myli się ludzie, jak był wykorzystywany popiół i zobaczysz zdjęcie najsłynniejszej paczki. My trafiłyśmy na super przewodnika, który w humorystyczny i zwięzły sposób “przeprowadził” nas przez dzieje brudu i higieny. Dzięki odpowiednio wystylizowanym pomieszczeniom i super ciekawostkom, czas w tym miejscu niemal ucieka i chciałoby się słuchać więcej i więcej. Ja jestem szczerze zachwycona tym muzeum, podobnie jak moja 17 letnia siostra. Warsztaty robienia mydełek skradły serce mojej córce. Jest to więc miejsce, które zainteresuje każdego niezależnie od wieku.

Bydgoszcz co zobaczyćBydgoszcz co zobaczyćBydgoszcz muzeum brudu i mydłaBydgoszcz historia mydła i brudu

Myślęcinek

Kolejne miejsce, które musicie zobaczyć będąc w Bydgoszczy to Myślęcinek. Jadąc tam nie do końca wiedziałyśmy czego się spodziewać. Zoo, ogród botaniczny  ogromny teren. Ok… Ale co w tym szczególnego? Jak się okazało – wszystko. To miejsce, z którego żal nam było wracać i tylko marsz wygrywany przez nasze żołądki zmusił nas odwrotu.

Myślęcinek to po prostu bajeczne miejsce, choćby nie wiem jak bolały nogi będziecie chcieli iść dalej i dalej i sprawdzać co jest za następnym wniesieniem. Skałki, rzeczki, stawy, kwitnące drzewa i krzewy, kwiaty… Wszystko to czaruje i nęci… Nie oprzesz się urokowi Myślęcinka.

To idealne miejsce na rodzinny piknik, romantyczna randkę, wyprawę rowerową. Absolutny mus na mapie Bydgoszczy.

Bydgoszcz co zobaczyćBydgoszcz MyślęcinekBydgoszcz Myślęcinek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *