Uroda

Aegyo sal- nowy trend w makijażu prosto z Azji

Aegyo sal to koreańskie określenie (etymologicznie wywodzące się z języka chińskiego) na wyraźnie zarysowane wałeczki dolnej powieki. Jedni nazywają to workami pod oczami (choć dla mnie zupełnie rozmijają się z definicją i wyglądem worków) inni wałeczkami, co stoi, według mnie, najbliżej prawdy. Aegyo sal jest to fałd skóry (przypominający trochę opuchliznę) utworzony zaraz pod okiem za pomocą odpowiedniego makijażu lub stanowiący element naszej naturalnej urody. Sądzę, że większość Koreanek ma genetyczne uwarunkowania do tego typu cechy, ale niejednokrotnie można spotkać mniejsze, naturalne wałeczki dolnej powieki u Europejek oraz innych narodowości.

 
(Na marginesie- potraktujcie to jako śmieszną ciekawostkę 😉 ) Jako nastolatka uwielbiałam Eminema, drzwi mojego pokoju były nim wyklejone, a ja słuchałam go od rana do nocy. Pamiętam, że oglądając teledyski do jego utworów, już wtedy zwróciłam uwagę na dosyć charakteryczne oczy. Nie tylko więc Azjatki mogą pochwalić się naturalnymi wałeczkami i spojrzeniem szczeniaczka tzw. puppy eyes 😉. Eminem też to ma :P.

 
Dlaczego aegyo sal cieszy się taką popularnością wśród mieszkanek Azji? Ponieważ kojarzy się z młodzieńczością, świeżością, roześmianą twarzą i niewinnym, rozmarzonym spojrzeniem czyli wszystkim tym, co hołubione jest w kulturze piękna Azji. Zdaniem Koreanek (bo stamtąd ten trend się rozprzestrzenia) wałeczki nadają twarzy bardziej dziewczęcy wygląd, są pełne uroku i świeżości, a kobiety nieposiadające naturalnego fałdu skórnego pod okiem, nierzadko decydują się na popularne w tamtej części Azji operacje plastyczne mające na celu chirurgiczne wykreowanie  aegyo sal. Jak widać trend ten jest niezwykle poważny, skoro kobiety decydują się na pomoc lekarza. 

Te, których nie stać na usługi chirurga, lub podchodzą do mody nieco racjonalniej, doganiają urodowe nurty odpowiednim makijażem lub specjalnymi “przyrządami” jak taśma mająca na celu tymczasowe wytworzenie fałdki. Takich filmików w internecie nie brakuje, warto zerknąć i zobaczyć do jakich poświęceń zdolne są niektóre dziewczyny, żeby wpasować się w bieżące trendy: 
 

Te natomiast, które nie decydują się na taśmę dosyć mocno traktującą delikatną skórę pod oczami, tworzą iluzję aegyo sal za pomocą odpowiedniego makijażu. Bardzo jasnym cieniem malują dolny fałd skóry, a pod nim, delikatną, roztartą kreską ciemniejszego beżu tworzą złudzenie cienia, który tworzony jest przez wałeczek. Makijaże, na które natrafiłam przypadkiem w internecie były proste, szybkie a zarazem tak doskonale naturalne, że ułuda posiadania aegyo sal była bezbłędna. Gdybym nie widziała tutoriali, byłabym przekonana, że dziewczyny posiadają swoje wałeczki od urodzenia. 

Teraz odrobina teorii, żeby żadna z Was nie myliła worków pod oczami z uroczymi wałeczkami Azjatek:
aegyo sal co to jest

Jak widzicie worki pod oczami to nie to samo co wałeczki za którymi szaleją Koreanki. Czy to moda estetyczna czy też nie, pozostawię Waszemu zdaniu i poglądom, ja raczej nie będę tak się malować ;), ale uważam, że ten niezwykły, makijażowy nurt zasługuję na chwilę uwagi.

Z filiżanką kawy to moje własne miejsce w sieci. Zapraszam Cię do mojego świata, usiądź wygodnie i napij się ze mną filiżanki aromatycznej kawy. Jestem autorką lifestylowego bloga www.zfilizankakawy.tv, gdzie dzielę się z Wami wszystkim co mnie fascynuje i co jest dla mnie ważne.

52 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *