Dziecko

Klocki Blocki – czy warto je kupić?

Pierwsze klocki Melcia dostała zanim skończyła dwa latka. Zabawa klockami to nie tylko wspaniała stymulacja wyobraźni i inteligencji, ale także rozwijanie zdolności manualnych, integracji sensorycznej oraz koncentracji.  Klocki, to moim zdaniem, jedna z najlepszych form nauki poprzez zabawę.

W domu mamy całą masę różnych zestawów klocków: począwszy od tych najbardziej znanych, a na pamiętających moją siostrę, drewnianych kończąc.  Kiedy dostałam więc możliwość wypróbowania klocków będących tańszym odpowiednikiem tych znanych wszystkim, bardzo się ucieszyłam.

Na firmowej stronie Klocki Blocki znajdziecie całą masę najróżniejszych zestawów dostosowanych do wieku, płci oraz zainteresowań dzieci. Melania zdecydowała się na typowe, dziewczyńskie zestawy.  Pierwszy z nich : Zabawa na basenie, liczy 302 elementy. Każdy zestaw posiada szczegółową i nieskomplikowaną instrukcję obsługi. Wprawdzie może ona momentami sprawiać dzieciom trudności, ale Melania wiele elementów łączyła intuicyjnie i naprawdę dobrze radziła sobie z dopasowywaniem detali. Klocki znajdują się w plastikowych woreczkach, ale od samego początku będą nam potrzebne klocki z każdego z nich (inaczej niż jest to w przypadku konkurencji, gdzie woreczki są ponumerowane i otwiera się je stopniowo wraz z postępem budowania).

Poniżej prezentuję zawartość pudełka klocków. Prócz niezbędnych elementów oraz instrukcji, zestawy wyposażone są w zapasowe części oraz naklejki, które można wykorzystać do ozdobienia ukończonego dzieła.

Nasze zestawy są zestawami 6+, dlatego klocki są drobne. Na zdjęciach, dla porównania, widoczna jest rączka Melanii. Elementy mają wielkość identyczną jak inne popularne klocki i łączą się z nimi. Można więc wykorzystać wszystkie domowe klocki i zestawy, które posiadamy, jeśli tylko chcemy uruchomić wyobraźnię i zbudować coś jeszcze innego. Filigranowość klocków nie stanowi problemu dla coraz sprawniejszych rączek dzieci, jednakże niektóre elementy są kiepsko dopasowane i dziecko może nie poradzić sobie z ich wciskaniem. Część detali będziemy musieli więc łączyć sami. Pomimo wielu prób, niektórych części budowli Melania nie była w stanie samodzielnie wcisnąć i potrzebna była moja pomoc.

Jak widać na zdjęciach klocki mają piękne, żywe kolory. Zestawy są bardzo ładne i bogate w szczegóły, posiadają dodatkowe elementy jak pojazdy, leżaki, kieliszki i inne bajery. W każdym większym zestawie znajdziemy kilka laleczek, dzięki czemu w późniejszej zabawie będzie mogła uczestniczyć większa liczba dzieci.

Poniżej prezentuję nasz drugi zestaw: Przyjaciółki w kawiarence. Liczy on 317 elementów i posiada wszelkie niezbędne detale, o jakich mogłaby zamarzyć dziewczynka chcąca pobawić się w prawdziwą kawiarenkę. Melania była zachwycona oboma zestawami i regularnie wraca do swoich budowli. Klocki chowamy do pudełka i większość zbudowanych elementów nie rozpada się, dzięki czemu wyjmując zestaw do zabawy, dokonujemy z Melcią tylko kosmetycznych poprawek.

Klocki Blocki dostaniecie między innymi w sklepach Smyk oraz można zakupić je oczywiście przez internet. Na stronie firmowej znajduje się również wykaz wszystkich sklepów stacjonarnych na terenie Polski, gdzie możecie znaleźć te urocze zestawy. Jeśli w swoim domu macie pociechy nieco młodsze, Klocki Blocki oferuje większe gabarytowo zestawy 3+, które dostosowane są do mniejszych i mniej zwinnych rączek.

Z filiżanką kawy to moje własne miejsce w sieci. Zapraszam Cię do mojego świata, usiądź wygodnie i napij się ze mną filiżanki aromatycznej kawy. Jestem autorką lifestylowego bloga www.zfilizankakawy.tv, gdzie dzielę się z Wami wszystkim co mnie fascynuje i co jest dla mnie ważne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *