Dziecko,  Przemyślenia mamy,  Zdrowie

Jak wygrać z infekcją?

Pogoda za oknami w pełnym rozkwicie swej okropności : zimny wiatr, wilgoć, deszcz, przejmujący chłód. Biorąc pod uwagę, że aura zmieniła się niemal z dnia na dzień i od kilku dni jest niemiłosiernie brzydko to mamy gotowy przepis na katar, kaszel i wszelkiego rodzaju infekcje. 

Jesień to pora kiedy sięgamy do domowej apteczki i faszerujemy się różnej maści tabletkami czy sprayami, byle tylko wygrać z katarem czy kaszlem. Zdarzają się sytuacje kiedy bez leków się nie obędzie, ale póki mamy zwykłe objawy infekcji próbujmy z nią walczyć domowymi sposobami.

Jednym z nich jest niewiarygodnie dobra w smaku i działająca cuda herbatka z bzu czarnego. Czarny bez o bogactwo witaminy C i A, garbników, soli mineralnych oraz flawonoidów. Od czasów naszych prababć stosowany był przy męczącym kaszlu, katarze i przeziębieniu. Czarny bez ma zdolność wypłukiwania toksyn, działa moczopędnie, ale co najważniejsze napotnie i rozgrzewająco. To właśnie dlatego pomaga podczas infekcji. Działa także przeciwzapalnie i antyhistaminowo. Herbatka z ususzonych owoców bzu smakuje naprawdę dobrze, jest lekko słodka i wyrazista w smaku, dosłodzona miodem posmakuje każdemu dziecku. Możemy sięgnąć też po sok z bzu czarnego lub własnoręcznie zrobić z niego dżemik.

Czosnek

W sezonie grypowych warto zaopatrzyć się także w czosnek. Czosnek to naturalny antybiotyk, który na przeziębienie może być stosowany w różnych wariantach. Pamiętam, że jako mała dziewczynka dostawałam na noc gorące mleko z masłem i przeciśniętym przez praskę ząbkiem czosnku. Uwielbiałam ten naturalny antybiotyk i ze smakiem popijałam go leżąc w łóżku. Do tej pory stosuję na sobie ten magiczny napój, córce natomiast przyrządzam syrop z czosnku, miodu i soku z cytryny, o którym już Wam pisałam. Czosnek znany był ze swoich bakteriobójczych własności od setek lat. W czasach, gdy grasowała dżuma wraz z cebulą okazał się doskonałą bronią na jej bakcyl.

Ziołowe napary

Kolejnym wartym uwagi produktem jest napar z lipy. Podobnie jak herbatka z czarnego bzu ma właściwości napotne, zawiera garbniki, witaminę C, sole mineralne i kwasy organiczne. Działa moczopędnie, dlatego należy pamiętać o regularnym nawadnianiu stosując ów zioło.

Imbir, najlepiej w postaci surowego korzenia, można dodawać do herbaty lub zrobić z niego pyszny syrop ma problemy z gardłem. Imbir ma naprawdę wiele właściwości i zastosowań. Po pierwsze rozgrzewa i działa przeciwzapalnie, co sprawia, że pomaga walczyć w stanach przeziębienia. Ponadto jest sprzymierzeńcem w trakcie dbania o smukłą sylwetkę, gdyż pobudza trawienie. Ta cudowna przyprawa poprawiając ukrwienie naszego organizmu, dba o nasz metabolizm, koncentrację, działa przeciwobrzękowo i wzmacnia cały organizm.

Warto już teraz zrobić wspomniane przeze mnie syropy i zaopatrzyć się w zioła, o których pisałam. Mając pod ręką naturalne produkty do walki z przeziębieniem, jesteśmy w stanie błyskawicznie zareagować, a dzięki temu uniknąć faszerowania się aptecznymi środkami na infekcje.

Z filiżanką kawy to moje własne miejsce w sieci. Zapraszam Cię do mojego świata, usiądź wygodnie i napij się ze mną filiżanki aromatycznej kawy. Jestem autorką lifestylowego bloga www.zfilizankakawy.tv, gdzie dzielę się z Wami wszystkim co mnie fascynuje i co jest dla mnie ważne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *