Dziecko

Malowanki 3D czyli zabawa z wykorzystaniem papierowego ręcznika

Rozwój zdolności manulanych u dziecka to bardzo istotna sprawa. Warto pielęgnować aertystycznego ducha drzemiącego w każdym dziecku i jednocześnie ćwiczyć sprawność jego rączek. Każe typowe zabawy jak rysowanie, kolorowanie, malowanie czy lepienie z plasteliny, można nieco zmodyfikować i ucznić niezwykłym. Niedawno pokazywałam Wam naszą domowej roboty ciastolinę z balsamu/odżywki do włosów i mąki ziemniaczanej, a dziś pokażemy Wam z Melanią jak stworzyć wypukłe obrazy. 

Czego potrzebujesz

Do stworzenia takich trójwymiarowych dzieł potrzebny będzie papierowy ręcznik kuchenny, blok techniczny, klej w tubce, farby oraz pędzle. Najpierw przyklejamy ręcznik na kartkę z bloku za pomocą kleju wikol, następnie zwilżamy wodą kilka listków papieru (będą łatwiej się układać w rękach) i układamy z niego dowolny wzór, przyklejając go od razu do kartki. Jeśli rysunek jest mocno wilgotny od wody i kleju, chwilkę czekamy aż przeschnie. Nasz był gotowy od razu do pomalowania, bo używałyśmy wody i kleju dosyć ostrożnie. Nasze dzieło to wiosenna suknia balowa, ale świetnie w takiej formie będzie prezentować się bukiet tulipanów w wazonie czy krajobraz. 
Zapraszamy na fotorelację!

I efekt końcowy! Malowane techniką “plamek” i przez to efekt wydaje mi się jeszcze ciekawszy:

Z filiżanką kawy to moje własne miejsce w sieci. Zapraszam Cię do mojego świata, usiądź wygodnie i napij się ze mną filiżanki aromatycznej kawy. Jestem autorką lifestylowego bloga www.zfilizankakawy.tv, gdzie dzielę się z Wami wszystkim co mnie fascynuje i co jest dla mnie ważne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *