Uroda,  Zdrowie

Istotne szczegóły

Jestem matką, a dla matki szczegóły liczą się wyjątkowo.
Jak świat szeroki tyle jest definicji matki.  Dla mnie matka to zapracowana istota płci nijakiej, w zaplamionym dresie, podająca mężowi gorący obiad, gdy wraca z pracy i karmiąca dziecko przed bajkami. Żeby taka matka przypomniała sobie, że jest też kobietą, nie tylko instytucją matki i żony, musi docenić istotne szczegóły.
Istotnym szczegółem nie jest dziecko ani mąż, bo raz, że nie są szczegółami, a dwa są po prostu najważniejsi na świecie.
Istotny szczegół to otaczanie się pięknem. Piękno to coś co sprawia, że przypominasz sobie o pierwiastku kobiecym, który w sobie nosisz…

Istotny szczegół to smaki i zapachy. Nie ma dla mnie nic bardziej relaksującego i luksusowego niż zapach i widok ziaren kawy. Nie ma cudowniejszej rzeczy na świecie niż świeżo zaparzona kawa, a do niej domowe, zdrowe, pyszne ciasto…

Istotnym szczegółem (może nawet nie takim szczegółem) jest dbanie o siebie. Jakkolwiek ważne są czyste włosy i makijaż (ja się maluję co dwa tygodnie na zjazd na uczelni ;P), najważniejsze jednak jest zdrowie Twoje matko, energia  i jak ma się Twój organizm. Efekty uboczne? Piękna sylwetka, skóra, paznokcie, włosy i mnóstwo, mnóstwo energii. Nie masz czasu? To nie czytaj tego postu tylko śmigaj i wypij sok z aloesu, albo zrób sobie pyszny jogurt z bananem, ekspandowanym amarantusem i jagodami goji.

Dbaj o szczegóły, otaczaj się pięknem, rób sobie chwilę wytchnienia z kawą lub herbatą zaparzoną w ozdobnym czajniku i podaną w pięknej filiżance. Myśl czasem o sobie, bo bez Ciebie te szczegóły nie mają dla Twoich bliskich żadnej wartości.

Z filiżanką kawy to moje własne miejsce w sieci. Zapraszam Cię do mojego świata, usiądź wygodnie i napij się ze mną filiżanki aromatycznej kawy. Jestem autorką lifestylowego bloga www.zfilizankakawy.tv, gdzie dzielę się z Wami wszystkim co mnie fascynuje i co jest dla mnie ważne.

34 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *