Wnętrza

Palety na sto sposobów

        Na krakowskim Kazimierzu zachwycił mnie wystrój pewnej kawiarni. Niestety nazwy nie zapamiętałam i nawet nie mam pojęcia czy miejsce to nadal istnieje, bo byliśmy tam tylko raz, z Melcią w wakacje 2014. Jest nawet kilka zdjęć z tamtego miejsca w tym poście.
         Kawiarnia była maluteńka, a większość mebli zrobiona z wykorzystaniem palet. Czym są palety? Stosowane są one jako sztywne podłoże oraz ułatwienie podczas transportowania różnych rzeczy i wyglądają mniej więcej tak:
          Meble zrobione na ich podstawie wydały mi się genialne w swojej prostocie, a zarazem stylowe i retro. Postanowiłam, że i ja muszę mieć coś z palet, a że brakowało mi w sypialni stolika nocnego to szybko wpadłam na pomysł jak go zrobię. Niestety, zdobycie takich palet wcale nie okazało się takie proste. Duże palety, idealnie nadające się na stół czy pod kanapę są łatwo dostępne, ale takie mniejsze i zgrabne- nie. Jedną bez problemu mąż wygrzebał mi spośród najróżniejszych sprzętów mojego teścia, a resztę zdobył już z większym trudem. Musiał je jednak docinać, bo te które udało mu się zdobyć były niestety większe. Potem już tylko pomalowałam je na biało i zaaranżowałam w naszej małej sypialni. Niemniej jednak uważam efekt wart był wysiłku:

A co jeszcze można wyczarować z palet? Zapraszam Was na garść inspiracji 🙂

Z filiżanką kawy to moje własne miejsce w sieci. Zapraszam Cię do mojego świata, usiądź wygodnie i napij się ze mną filiżanki aromatycznej kawy. Jestem autorką lifestylowego bloga www.zfilizankakawy.tv, gdzie dzielę się z Wami wszystkim co mnie fascynuje i co jest dla mnie ważne.

40 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *