Blogowanie

Sotrender – specjalista ds. social mediów

Jako blogerzy chcemy nie tylko docierać do jak największej liczby ludzi, ale także wiedzieć jaką skuteczność mają nasze działania i które z nich odniosły największy sukces. Większość z nas działa prężnie na platformach społecznościowych i wciąż wielu z nas narzeka, że nie potrafi ich rozgryźć. Kiedy zainstalowałam kilka urządzeń do monitorowania social mediów, które prowadzę dla mojego bloga, z miejsca zakochałam się w jednym z nich. Mowa oczywiście o Sotrenderze.

Sotrender to działający online monitoring Twoich działań na różnych platformach społecznościowych. Wystarczy, że zarejestrujesz się tam jako bloger (http://www.sotrender.pl/jestem-blogerem) i jesteś użytkownikiem tego programu, całkiem za darmo, tylko z racji tego, że my blongerzy mamy prościej i łatwiej w życiu.

Sotrender daje Ci możliwość śledzenia Twoich poczynań na Facebooku, Youtubie, Twitterze oraz Instagramie, z tymże najdokładniejszą analizę poświęca na monitorowanie i analizę działań na FB. Poruszanie się po Sotrenderze jest niezwykle proste i intuicyjne, ale jeśli z czymkolwiek będziesz mieć problem- wystarczy że napiszesz maila do działu Support i odpowiedzi możesz spodziewać się jeszcze tego samego dnia. Panowie są naprawdę mili i chętni do pomocy.

Co urzekło mnie w tym programie i dlaczego wszystkim go polecam?

Sotrender dokładnie analizuje wszystkie typy Twoich działań na Twoim FP oraz reakcje na nie. Dzięki temu generuje szczegółowy raport do pobrania w pdf, w którym możesz dowiedzieć się co powinnaś poprawić, czego unikać a co kontynuować. Co jakiś czas możesz spodziewać się także bieżących wskazówek od Sotrendera:

monitoring social media

Jak widać z powyższego print screena są to krótkie, trafne podpowiedzi, na które niekoniecznie wpadlibyśmy sami, nawet dogłębnie analizując ruch na naszym FP. Gdy zapoznasz się z każdą z nich, klikasz ok, wskazówka chowa się, a Ty możesz czekać na kolejne aktualizacje podpowiedzi.

Sotrender analizuje też zasięg Twoich postów w postaci linearnego wykresu. Dzieli on zasięg na organiczny, płatny oraz wirusowy, a wykres “Rodzaje zasięgu” pokazuje skuteczność każdego z osobna. 

Kolejnym ciekawym narzędziem do analizy jest szczegółowa obserwacja konkretnych typów postów. 

Dzięki temu segmentowi Sotrendera możesz szczegółowo zbadać nie tylko, których postów używasz najczęściej, ale także jakie są reakcje na nie. W zakładce “Strategia komunikacji” ustalasz kilka najważniejszych rodzajów postów na Twoim FP, a następnie w zakładce powyżej (Posty marki) przyporządkowujesz dany post do ustalonego przez siebie typu. Dzięki temu w zakładce Skuteczność Kategorii będziesz mogła zaobserwować, które z Twoich konkretnych działań (np. meldowanie się ze zdjęciem) budzi największej zaangażowanie.

Bardzo podoba mi się zakładka do analizy fanów. Sotrender dzieli ich na Okazjonalnych (których u większości z nas będzie najwięcej), Polubiaczy (Likers), Dyskutantów (Debaters)- nie klikają lubię to, ale komentują posty (to wedle Sotrendera potencjalni hejterzy), Piszących (Writers)- klikają lubię to i piszą komentarze, ale są mniej zaangażowani niż Polubiacze oraz Aktywistów (Activists)- Twoich najwierniejszych i najcenniejszych fanów, którzy klikają “lubię to” oraz żywo komentują. Sotrender daje nam możliwość przeglądu naszych fanów, a nawet sprawdzenia, którzy konkretnie do jakiej grupy należą.

Tu grupa moich najcenniejszych fanów czyli Aktywistów:

analiza fanów social media

Sotrender daje nam możliwość wnikliwej analizy nie tylko naszych działań w obrębie Social Mediów, ale także ich skuteczności. Jest to narzędzie niezwykle szczegółowe i bardzo przydatne dla każdego blogera. Dzięki Sotrenderowi wiem już gdzie do tej pory popełniałam błędy i naprawiłam je, ponadto jestem świadoma tego, które z moich aktywności budzą największe zaangażowanie oraz których fanów mogę się obawiać i powinnam wnikliwej ich obserwować. Mój post to tylko króciutka podpowiedź i zachęta dla tych, którzy jeszcze nie są zdecydowani. Kiedy już założysz tam konto wsiąkniesz na zawsze. Polecam także zerkać na blog Sotrendera, z którego możesz dowiedzieć się dużo dokładniej czemu służą konkretne zakładki np. segmentacja behawioralna fanów, o której wspominałam wyżej.

Z filiżanką kawy to moje własne miejsce w sieci. Zapraszam Cię do mojego świata, usiądź wygodnie i napij się ze mną filiżanki aromatycznej kawy. Jestem autorką lifestylowego bloga www.zfilizankakawy.tv, gdzie dzielę się z Wami wszystkim co mnie fascynuje i co jest dla mnie ważne.

76 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *