Dziecko

Pytaki – gra rodzinna, która naprawdę Was zbliży

Pytaki to gra rodzinna, która nie tylko zbliży całą Waszą rodzinę, ale przede wszystkim stanie się świetnym punktem wyjścia. Do czego? Do dyskusji, zwierzeń, poznawania siebie nawzajem, a także samych siebie. To gra zupełnie inna niż wszystkie i naprawdę wciągająca. 

Na czym ona polega?

W niewielkich rozmiarach pudełku znajdziesz 6 kart uczuć, 96 okrągłych kart z pytaniami, wyjątkową kostkę uczuć, standardową kostkę z oczkami i materiałowy woreczek. Gra polega na losowaniu pytań z woreczka i odpowiadaniu na nie. Niektóre z pytań dotyczą nas samych, co jest wspaniałym pretekstem do powiedzenia czegoś o sobie, wyznania lub wręcz zastanowienia się nad pewnymi sprawami. Inne z pytań dotyczą uczestników gry, będąc doskonałym testem na wiedzę o innych członkach rodziny czy przyjaciołach.  Pytania i odpowiadanie na nie to jednak nie wszystko. Gra ta jest bardzo emocjonalna i sentymentalna, pytania potrafią uderzyć w najczulsze struny oraz obudzić różne wspomnienia. Właśnie poprzez to Pytaki uczą świadomości własnych odczuć, reakcji, emocji. Budzą wspomnienia, pomagają w budowaniu i umacnianiu więzi rodzinnych, stają się doskonałą lekcją umiejętności słuchania i cierpliwości.

Pytaki to nie tylko umiejętność słuchania

Pytania, na które odpowiadamy dają nam ogromne możliwości uzewnętrznienia się, ale jednocześnie pozwalają poznać innych. Poprzez uważne i cierpliwe słuchanie, uczestnicy gry mogą dowiedzieć się o innych członkach rodziny niezwykłych rzeczy, mogą lepiej ich poznać i zrozumieć. Co więcej, to świetna nauka cierpliwości i grzecznego słuchania dla najmłodszych. W obecnych czasach dzieci szybko się nudzą, są przebodźcowane, nie potrafią się skupić. Pytaki w ciekawy i bardzo prostu sposób angażują ich uwagę. Pozwalają na ćwiczenie czytania, czytania ze zrozumieniem, budowania wypowiedzi, wyrażania uczuć. Ta gra ma tak wiele zalet, że ciężko tak naprawdę wymienić je wszystkie. Grając w Pytaki za każdym razem odkrywasz coraz to nowe możliwości i benefity, która ona daje. 

Karty  uczuć

Karty uczuć to kolejne możliwości, które daje zabawa. Na kartach uczuć narysowane są buzie wyrażające emocje. Możemy spróbować je odgadnąć, analizując narysowany grymas, co ćwiczy czytanie języka ciała innych. Możemy odczytać jakie emocje przypisane są danej minie, sprawdzając czy wszystkie znamy i rozumiemy. Później możemy wykorzystać kartę by opowiadać jak często ta emocja nam towarzyszy, kiedy i dlaczego pojawia się w relacjach rodzinnych, czy lubimy kiedy się pojawia itp. 

Jestem zachwycona tą grą. Nie tylko ja, ale przede wszystkim Melania. Córeczka najbardziej sama lubi losować pytania i odpowiadać na nie, ale zauważyłam, że potrafi także ze skupieniem słuchać. Co więcej, coraz częściej wykazuje żywe zainteresowanie naszymi odpowiedziami na pytania. Niektóre nawet zapisuje w Zapamiętniku. Im częściej po nią sięgamy, tym chętniej Melania słucha. Zabawa przynosi nam wiele radości, śmiechu, ale także zaskoczeń. Polecam każdej rodzinie!

 

pytaki gra rodzinna

pytaki gra rodzinna

gra pytaki opinie

gra rodzinna

Z filiżanką kawy to moje własne miejsce w sieci. Zapraszam Cię do mojego świata, usiądź wygodnie i napij się ze mną filiżanki aromatycznej kawy. Jestem autorką lifestylowego bloga www.zfilizankakawy.tv, gdzie dzielę się z Wami wszystkim co mnie fascynuje i co jest dla mnie ważne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *