Wnętrza,  Zdrowie

Domowy filtr do wody kranowej

Ostatnie lata mieszkałam w miejscach, gdzie woda kranowa była świetnej jakości lub też domownicy stosowali domowy filtr do wody kranowej. Przeprowadzając się do mieszkania, w którym obecnie mieszkam odkryłam, że woda kranowa jest paskudna. Choć nigdy nie piję kranówki, to jednak codziennie wyczuwa się te różnice w smaku i jakości wody. Przede wszystkim w takich napojach jak kawa czy herbata. Kojarzycie ten dziwny tłusty kożuch na herbacie albo jej chemiczny posmak? Ja nie potrafię wypić ze smakiem mojego ulubionego gorącego napoju, gdy czuję kamień, pierwiastki chemiczne czy inne nieokreślone rzeczy. 

Początkowo zainwestowałam w dzbanek filtrujący do wody. Niestety, nie sprostał on moim oczekiwaniom. Woda była nieco lepsza i kamień w czajniku pokazywał się po dobrych kilku miesiącach, jednakże wciąż miałam do tej wody jakieś ale. Stosowałam najsilniejszy z możliwych filtrów, do najtwardszej wody, a jednak mnie to nie wystarczało. W zeszłym roku udało mi się nieco przyoszczędzić i postanowiłam zakupić filtr, którym kilka lat cieszą się już moi rodzice.

Filtr do wody kranowej – jak to wygląda?

Decyzja zapadła szybko, bo wiedziałam, że sprzęt jest sprawdzony, skuteczny, a woda doskonała. Zamówiłam ten sam model, który zakupili niegdyś moi rodzice. Sprzęt przyszedł szybko i jedyne w czym miałam problem, to doczekanie się na jego montaż. Koszt filtra, biorąc pod uwagę ile lat służy moim rodzicom i w jakiej cenie są wymienne wkłady, wydaje się naprawdę niski. W mojej kuchni zamontowany jest filtr z mineralizacją, który kosztował ponad 700 zł. Do zestawu dołączony jest  komplet wkładów do osmozy, który potem trzeba około raz do roku (w zależności od użytku) wymieniać, a jego koszt to około 130 zł. W skład całości zestawu wchodzi 

  • chromowana, podwójna wylewka, która pozwala pobierać idealnie czystą, mineralizowaną wodę uzdatnioną do picia oraz wodę bez mineralizacji (destylowaną) – w zależności, który kranik odkręcimy
  • Przyłącza i wszelkie akcesoria potrzebne do instalacji
  • klucz do obudów filtrów wstępnych, pozwalający na bezproblemowe odkręcanie ich przy wymianie wkładów
  • instrukcja montażu

Kranik filtra montowany jest najczęściej z boku zlewu. Jest on niewielki, subtelny i elegancki, dlatego bez problemu dopasuje się do każdej kuchni. Cały system filtrów natomiast znajduje się pod zlewem i przyłączony jest do systemu hydraulicznego w mieszkaniu. Wadą tego urządzenia są jego gabaryty. Jeśli macie maleńką kuchnię i cenicie każdy jej centymetr może się okazać, że to urządzenie nie jest dla Was. Warto jednak rozważyć czy nie zamontować go gdzie indziej, bo jest to świetne rozwiązanie dla domu i rodziny.

Dlaczego kupiłam filtr do wody kranowej i jaki wybrałam

Po pierwsze, jak już wspominałam, nie wystarczał mi zwykły dzbanek filtrujący. Pijąc moją ulubioną kawę czy herbatę wciąż czułam dziwny posmak. Po drugie miałam świadomość, że nie jest to woda dobrej jakości i nie powinnam używać wody z dzbanka do bezpośredniego picia. Ceniąc sobie wygodę i oszczędność nie wyobrażałam sobie kupowania każdego dnia wody butelkowej. Teraz mogę cieszyć się wspaniałym smakiem gorących napojów każdego dnia. Nie muszę też pamiętać, żeby kupować córeczce wody do szkoły. Wstaję rano i odkręcam kranik, z którego leci oczyszczona i zmineralizowana woda. Zupełnie taka jaką musiałabym kupować w sklepie.

Korzystając z doświadczenia moich rodziców kupiłam filr RO6 z mineralizacją. Zanim jednak się na niego zdecydowałam, konsultowałam się bezpośrednio ze sklepem. Obsługa przez email była szybka i rzetelna, dzięki czemu wiedziałam co jeszcze dokompletować. To nie jest wpis sponsorowany, tylko najszczersza rekomendacja. Gdybyście mieli jakieś pytania odsyłam Was do woda.com.pl


domowy filtr do wody kranowej

filtr do wody

 domowy filtr do wody

Z filiżanką kawy to moje własne miejsce w sieci. Zapraszam Cię do mojego świata, usiądź wygodnie i napij się ze mną filiżanki aromatycznej kawy. Jestem autorką lifestylowego bloga www.zfilizankakawy.tv, gdzie dzielę się z Wami wszystkim co mnie fascynuje i co jest dla mnie ważne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *