Wnętrza

Harmonia błękitu i różu czyli modne kolory wnętrz na 2016

Wielokrotnie zaznaczałam na moim blogu, że robiąc zakupy najpierw omiatam wzrokiem całe pomieszczenie a następnie zmierzam w tą stronę, w której dostrzegam najbardziej przemawiające do mnie kolory oraz wzory. Myślę, że ten właśnie sposób większość kobiet ułatwia sobie buszowanie po sklepach- analizuje otoczenie w poszukiwaniu najlepszych jej zdaniem kolorów i wzorów. Nie bez przyczyny, od pewnego czasu w mojej głowie dominują pastele

To co aktualne jest modne to wynik obserwacji wielkich, tętniących życiem miast i całej masy trendów dominujących na ulicach pomiędzy zwykłymi ludźmi. Profesjonaliści świata mody śledzą aktualne preferencje i trendy, a następnie prognozują, analizują i przekładają to na nasze codzienne potrzeby.

Pamiętacie początek pastelowej mody: róże, popiele, brzoskwinia, mięta, pudrowy róż? Te kolory nadal nam się podobają, ale nie czujecie, że trochę już się nam wszystkim przejadły? Ponad rok temu widząc w telewizji rewelacyjne zestawienie baby blue i baby pink, poczułam nagły przypływ fascynacji wobec niebieskości i różu, w szczególności do tych słodko-jasnych odcieni. Kupiłam sobie niebieściutkie rurki, kilka błękitnych sweterków i jeden cudny, różowy upolowałam w sh. Od tego momentu moja miłość do tych barw nie słabnie.

 
Gdy tylko okazało się, że nadchodzące trendy kolorystyczne to rose quartz oraz błękit serenity, bardzo ucieszyłam się.  Oznacza to, że rzeczy w tych barwach będą w tym roku znacznie łatwiej dostępne! Skąd posiadam informację, że te dwa, konkretne kolory będą teraz modne? To żadna iluminacja ani umiejętność jasnowidzenia.

To, jaki kolor będzie modny w nadchodzącym czasie ustala Pantone– amerykańska firma działająca w przemyśle poligraficznym- w konsultacji z ikonami świata mody. Firma ta określiła system identyfikacji poszczególnych kolorów (zwany od niej oczywiście Pantone), które oznaczane są niepowtarzalnym numerem. W podstawowej skali wyróżniono ich aż 1761. Rok 2016 okazał się rokiem przełomowym w historii Pantone, ponieważ wybrano nie jeden, a dwa, wspomniane przeze mnie kolory.

 
Połączenie rose quartz z błękitem serenity gwarantuje spokój, harmonię i wyciszenie, tak potrzebne w obecnych czasach pośpiechu i zgiełku. To niezwykłe zestawienie dwóch wyjątkowo symbolicznych barw (od lat kojarzone jako przeciwieństwa, nierzadko powiązane z płacimi: różowy- kobiecy, niebieski- męski) traktowane jest przez Pantone także jako znak obecnych czasów i zmian w społeczeństwie. Jeśli zainteresował Was społeczny i symboliczny wydźwięk wyboru tych kolorów odsyłam Was do artykułu : “Kolory roku 2016 według Pantone”

Tak prezentują się odcienie rose quartz oraz serenity w rzeczywistości:

rose quartz serenity

Jak przemycić te niewątpliwie pozytywne i spokojne barwy do naszych wnętrz? Przede wszystkim w formie dodatków jako bieżniki, misy, wazony czy ramki w pokoju dziennym, pościele, poduchy, pledy w sypialni oraz jako elementy zastawy, zasłonki, rolety w kuchni. Odcień subtelnego błękitu i różu wspaniale połączy się, z wciąż modnymi i ponadczasowymi, bielą oraz szarością. Głębię różu wydobędą także brązy oraz miedź.

 
Rose quartz i błękit serenity to kolory nie tylko wiosny, ale i zbliżającej się Wielkanocy. Jest jeszcze dużo czasu, żeby przybrać dom w te wyciszające i eleganckie barwy zanim goście zjadą na Święta… Mam dla Was kilka ciekawych propozycji prosto z obecnie trwającej kampanii Westwing. Po więcej inspiracji odsyłam bezpośrednio do niej :). Tylko pamiętajcie – sprzedaż produktów jest limitowana!

 

Z filiżanką kawy to moje własne miejsce w sieci. Zapraszam Cię do mojego świata, usiądź wygodnie i napij się ze mną filiżanki aromatycznej kawy. Jestem autorką lifestylowego bloga www.zfilizankakawy.tv, gdzie dzielę się z Wami wszystkim co mnie fascynuje i co jest dla mnie ważne.

66 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *